Wpis z mikrobloga

W naszej świadomości cały czas funkcjonuje mit, że nasza kawaleria podczas II wojny światowej szarżowała na niemieckie czołgi z szablami. Prawdą jest, że podczas kampanii wrześniowej polska kawaleria przeprowadziło prawdopodobnie kilka lub kilkanaście szarż. Jednak dzięki niemieckiej propagandzie powstał materiał dyskredytujący kawalerię, ukazujący pozbawioną sensu szarżę z szablami na czołgi. A jak było naprawdę?
Bardzo proszę o komentowanie i pozostawienie łapki w górę!

Link do znaleziska - Czy polscy ułani szarżowali z szablami na czołgi?

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #pokazmorde #youtube #wojna #militaria #polska #niemcy #propaganda #wojsko #wojskopolskie
sropo - W naszej świadomości cały czas funkcjonuje mit, że nasza kawaleria podczas II...

źródło: comment_1589184257iQdCDWSbitcLqFKaOWBp69.jpg

Pobierz
  • 41