Wpis z mikrobloga

Przypominam że kilka lat temu, podobne protesty z bardzo dużą liczbą osób, przechodziły przez wiele miast, głosząc podobne hasła. Protestujący nazwali się KOD. Ale przez większość ludzi, w tym równierz tutaj, zostali wyśmiani, nazwani kodomitami, idiotami i ubekami. Przed tym co się stało z trybunałem i sądami ostrzegano, co przyniosło tylko śmiech, idiotów zapchanych wizją pintset plus. Nie byli może najlepszą opozycją, ale lepszej w ten czas nie mieliśmy.

-przypominali że sądy zostaną upolitycznione
-że karakan może robić burdel
-że trybunał konstytucyjny, zostanie podporządkowany jedynej słusznej parti.
-że pis zrobi burdel prawny

Okazało się że ci "debile" mieli rację ze wszystkim.

#protest #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 181
Bo to byli ludzie wprost związani z inną opcją polityczną, protestujący bo ich opcja straciła władzę, a nie z powodów społecznych


To politycy, którzy istnieją dzięki ludziom. Gdyby nie było by "głowy" , to myślę że nie zjednoczyli by tylu ludzi
Znany mi jest jeden.


@Smutnekrzeslo: Kijowski też nie defraudował. Miał komornika na koncie, więc płacono mu przez (prawdopodobnie lewe) faktury na firmę, przy czym jestem pewna, że za wiedzą reszty zarządu KOD.

Bo to byli ludzie wprost związani z inną opcją polityczną, protestujący bo ich opcja straciła władzę,


@WilecSrylec: Tak? PO była taka uwielbiana, że gdy straciła władzę, dziesiątki tysięcy ludzi z miłości dla niej wyszły na ulicę? Gdyby PO
@duch_biszkopta

Przeglądam tag i mam wrażenie, że ten protest jest odbierany tak samo. Tylko teraz zamiast kodomitów mamy januszy, prywaciarzy, wyzyskiwaczy, hehe całe życie odkłada, po dwóch tygodnia bez roboty zdycha z głodu hehe


Bo to jest ten sam beton. Zrobiono z nich idiotów, ich przywódca okazał się niedorajdą, i cały ruch poszedł do kosza. Dało to pisowi poparcie w wyborach i mamy to co mamy
To co, mamy wrócić do mniejszego zła? Obalić jeden rząd, na drugi który tylko trochę mniej kradnie?


@WilecSrylec: Masz na dzień dzisiejszy jakieś inne realne wyjście? Btw, różnica pomiędzy rządami PO i PiS jest ogromna. Poza tym to obywatele powinni patrzeć władzy na ręce i ją rozliczać, no ale jeśli ludzie dają sobą manipulować i łykają banialuki to jest jakjest.
@WilecSrylec: Pierwsze większe protesty KOD pojawiły się, gdy PIS zaczął machloje z TK (czego być może ty nie rozumiałeś, ale bardziej rozgarnięci ludzie rozumieli).

Bo politycy pojawiali się tam na pięknie przygotowanych scenach wygłaszając przygotowane przemówienia


@WilecSrylec: Są dwa wyjścia dla ruchów protestu: albo przejmą je politycy (jak Tanajno przejmuje protest przedstębiorców), albo protestujący będą w stanie wyłonić z siebie własną polityczną reprezentację (co nie jest łatwe, a poza tym
Bo politycy pojawiali się tam na pięknie przygotowanych scenach wygłaszając przygotowane przemówienia,


Po pierwsze korelacja nie oznacza przyczynowości, po drugie jeśli chcesz dobrze wypaść i przekazać zwięźle swoje myśli to przygotowujesz się wcześniej i to całkowicie normalne szczególnie jeśli przemawiasz do wielu osób. Po trzecie nie wiem jaki to problem aby na szybko skombinować scenę itp. to nie trzeba się do tego przygotowywać przez pół roku.

rozpoczęły się chwile po objęciu władzy
Kod powstał 18 listopada, a 20 listopada ustawę podpisał prezydent, coś szybko ten kod zdążył się zorganizować.


@WilecSrylec: "KOD powstał" czyli starszy pan napisał, że PiS jest zły i powstała grupa na FB, jakich powstaje po kilka dziennie. I gdyby PiS nie #!$%@?ł, zostałaby grupą na FB, gdzie by się wymieniali memami. Mniej łykania propagandy proponuję. Pierwsza większa demonstracja KOD to był 12 grudnia 2015 (wiem bo byłam).

Kod nie mial
@Andreth: Ah ta propaganda na Wikipedii. Jeśli ma się coś zmienić, to protest musi być oddolną obywatelską inicjatywą, bo większość tych co siedzą obecnie w sejmie już u władzy było i nie zmieniło się nic. Trochę mniej propagandy i łamania konstytucji to nie zmiana.
@Smutnekrzeslo To że był KOD to nikt nie przeczy, ale z KODem związani byli głównie starzy ludzie pod przewodnictwem alimenciarza który po prostu chciał się na tym wybić politycznie. Na każdej. manifestacji Schetyna wciskał się przed kamerę jak to tylko możliwe, bo juz wtedy był świadom, że Tuskiem to on nie jest i trzeba coś szybko zrobić by zabłysnąć
@AnonimoweMirkoKazania

To że był KOD to nikt nie przeczy, ale z KODem związani byli głównie starzy ludzie pod przewodnictwem alimenciarza który po prostu chciał się na tym wybić politycznie


Racja. Tylko szkoda że lidera utożsomiono z hasłami, które były przecież odpowiednie

Na każdej. manifestacji Schetyna wciskał się przed kamerę jak to tylko możliwe, bo juz wtedy był świadom, że Tuskiem to on nie jest i trzeba coś szybko zrobić by zabłysnąć


Błędem