Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy
Mój tata fotografuję sobie amatorsko ptaki, przyrodę i tego typu rzeczy, problem w tym że nie ma aparatu a jedynie huaweia p20 lite. W związku z tym postanowiłem kupić mu jakiś aparat do 1000 zł. Zależy mi żeby to był nowy sprzęt a nie używany i była możliwość przybliżania (ważna rzecz dla tatuśka)
Można w tym budżecie dostać coś co będzie lepsze niż jego aparat w telefonie?
#fotografia
  • 22
@SmutnyRopuch: Fotografuje ptaki telefonem? Kanarka w klatce i kury na podwórku? Czy jest jakimś kameleonem, że potrafi do nich podejść na 2 metry? :-D Przepraszam za te pytania, ale fotografuję ptaki i nie bardzo wyobrażam sobie sfotografowanie jakiegokolwiek z nich smartfonem.

Jeśli chodzi o sensowny i budżetowy sprzęt do fotografowania ptaków to jakakolwiek lustrzanka półklatkowa i obiektyw 150-600 mm - ale nadal będzie to kilka tysięcy zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmutnyRopuch: z nówkami bedzie cieżko, ale myśle ze coś nieco ponad budżet znajdziesz, z używkami to już takiego problemu nie powinno być. Ogółem to jeśli tato nie miał do tej pory styczności z cyfrówkami to nie taki wejściowy poziom w rodzaju chociazby wymienionego wyżej nikona b600 powinien wystarczyć, nawet pod kątem nauki dobierania ustawień i obslugi aparatu. Ja zaczynałem od nikona p530 też w okolicach 1k potem był używany p600 i
@GrindujTopy: @SmutnyRopuch: Do fotografowania ptaków trzeba:
1. dużej ogniskowej - nawet do bociana, który żyje wsród ludzi nie podejdziecie wystarczająco blisko, żeby zrobić mu sensowne zdjęcie z bliskiej odległości. Chyba, że interesują Was widoczki z ptaszkiem gdzieś na zdjęciu wielkości kilkudziesięciu pikseli.
2. szybkiej migawki bo ptaki poruszają się bardzo szybko, a nie chcemy przecież, żeby ptaszek był rozmazany. Szybka migawka ogranicza ilość światła padającego na matrycę aparatu. Dodatkowo jeśli
@sedros @SmutnyRopuch Każdy ma inne wymagania, OP wspomina o amatorskim pstrykaniu, przez co rozumiem np spacer z aparatem po lesie/parku, przejazdzke rowerową itp. To co piszesz o p900, dotyczy praktycznie wszystkich aparatów z segmentu superzoom, Przyczym nie znaczy to że są one od razu skreślone i nienadające się do hobbystycznego zastosowania. Piecuszka, albo jakiegoś jego krewnego pstryknąłem p600, a wiec aparatem o klase niższym od p900. I tak, jak byłem gdzieś w
Mortstww - @sedros @SmutnyRopuch Każdy ma inne wymagania, OP wspomina o amatorskim ps...

źródło: comment_1588949194eEjchnxj65ftFApb8TvnZQ.jpg

Pobierz