Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy #logikaniebieskichpaskow #pokazmorde

Mam 26 lat i nigdy nie używałem regularnie kosmetyków. Mam taki pomysł na eksperyment - zrobie zdjecie swojego ryja i przez miesiąc będę regularnie używał następujących produktów:

1. żel do twarzy
2. krem do twarzy na noc:
3. peeling
4. krem pod oczy
5. żel do golenia: Nivea Men

Zawsze lubiłem swój ryj, ale fakt że wygląda na przemęczona i troche zaniedbany. Za miesiąc pokazuje swój ryj z maja + swój ryj po miesiącu stosowania kosmetyków. Co wy na to?

W sumie taguje #przegryw bo może was to zainteresuje
  • 126
Trudne jest to dobieranie kosmetyków do cery?


@EissIckedouw: Jak nie masz jakiś abberacji związanych z skórą to masz albo suchą, albo tłustą alb mieszaną. Tłustą od suchej odróżnisz po tym czy twoja twarz jest cała tłusta co jakiś czas i to wręcz obrzydliwe. Mieszana głównie charakteryzuje się tłustą strefą T (tłuste czoło, nos i czasem broda, suche policzki). Jak jesteś genetycznym wygrywem to masz skórę normalną która nie jest ani sucha,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zielonzielon: gość z tego filmiku wygląda jakby zrobił piętnastominutowy research na stronie typu megafacet.onet.pl i nagrał film. Sprawdziłem tylko o myciu twarzy i goleniu, bo chciałem sprawdzić czy używa silnych detergentów i czym się goli. I detergentów silnych nie ma. Przynajmniej tyle ;)
Pierwsze "ale": "żel-peeling" do codziennego użytku. Po co?
Drugie "ale": kupowanie produktów "for men" to przepłacanie. Gdyby się orientował w składach i potrafił je odczytywać, to wybrałby lepszy
@zielonzielon mirek, źle
1. "Demakijaż" płynem miceralnym, mleczkiem, płynem dwufazowym. "Demakijaż" , mleczko, żeby pozbyć się syfów "miasta"
2. Oczyszczenie, mycie twarzy żelem lub pianką
3. Złuszczenie peelingiem, raz, dwa razy w tygodniu
4. Odżywienie maską
5. Tonizacja
6. Nawilżenie serum, kremem

Ewentualnie
1. Demakijaż (j. w., pozbywasz się syfów miasta, pyłow itd.)
2. Oczyszczenie
3. Tonizacja
4. Krem
@zielonzielon: Może być z tego więcej szkód niż pożytku, bo to, że zaczniesz używać jakiś tam kosmetyków to nie oznacza, że stan cery Ci się poprawi - wręcz przeciwnie, może być nawet gorzej.
Wszystko zależy od tego jaki masz rodzaj cery, w jakim jest stanie i przede wszystkim czego ona potrzebuje.
Skoro nigdy nie używałeś kosmetyków i jesteś w tym zielony to jak odpowiednio je dobierzesz? Skąd bedziesz wiedział jaki konkretnie
@zielonzielon: Super, że postanowiłeś zacząć dbać o swoją cerę! Zaprocentuje Ci to na przyszłość. Mam tylko jedno ale. Skoro nie używałeś wcześniej żadnych kosmetyków, to dorzucenie na raz całego wachlarzu produktów może Ci zaszkodzić. Nie wiesz w tym momencie jak Twoja skóra może zareagować na składniki zawarte w kosmetykach, więc najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie podstawy podstaw, czyli samego żelu (wg mnie najlepsze jednak są pianki) oraz kremu do twarzy. Przy oczyszczaniu
Dzięki wszystkim, ale natłok informacji jest tak wielki, że mnie przytłacza. Wezmę sobie do serca każda radę z komentarzy, obczaję polecane grupki i zaproponuję wam jakąś strategię. Wtedy będzie tag.