Wpis z mikrobloga

#glupiewykopowezabawy #logikaniebieskichpaskow #pokazmorde

Mam 26 lat i nigdy nie używałem regularnie kosmetyków. Mam taki pomysł na eksperyment - zrobie zdjecie swojego ryja i przez miesiąc będę regularnie używał następujących produktów:

1. żel do twarzy
2. krem do twarzy na noc:
3. peeling
4. krem pod oczy
5. żel do golenia: Nivea Men

Zawsze lubiłem swój ryj, ale fakt że wygląda na przemęczona i troche zaniedbany. Za miesiąc pokazuje swój ryj z maja + swój ryj po miesiącu stosowania kosmetyków. Co wy na to?

W sumie taguje #przegryw bo może was to zainteresuje
  • 126
@zielonzielon: Wydaje Ci się, że masz skórę mieszaną z tendencją do przetłuszczania, to prawdopodobnie masz odwodnianą cerę - widoczne przetłuszczanie może być spowodowane brakiem nawilżenia lub przesuszeniem. Gdy z cerą nie ma większych problemów (trądzik,AZS) to pierwszym konkretnym krokiem do jej poprawy to wizyta u kosmetologa. To o co możesz zdziałać na własną rękę to dieta i sen.
Pielęgnacja typu 'mycie twarzy wodą z mydłem' przesusza skórę, w efekcie dochodzi do
@zielonzielon: Akurat te wszystkie pianki / żele do golenia w stylu Nivea, więcej złego zrobią niż dobrego. One same w sobie dają kiepskie efekty jeśli chodzi o zmiękczanie skóry i zarostu, a przy okazji mocno podrażniają skórę - zwłaszcza gdy się je niedokładnie zmyje z twarzy.
Jeśli chcesz mieć dobre efekty przy goleniu to rób to zaraz po prysznicu, da to zdecydowanie lepsze efekty niż jakieś badziewne pianki.
@zielonzielon: Matko Bosko! Używanie regularnie przez chłopa kosmetyków to plingi i maseczki? O czym wy do mnie piszecie? Ja od zawsze korzystam z wody, mydła, żelu pod prysznic i jakichś balsamów po goleniu. Jeżeli już chcesz robić porównanie twarzy przed i po jakichś chemicznych kuracjach, to zastanów się nad wyborem pory roku mniej ingerujcej na cerę. Teraz może być dziś blady, a pojutrze opalony.
@zielonzielon: @pomidorowka: @rozowyPrzegrywek: normalni Wy jesteście? Niech sobie jeszcze coś dorzuci do tej listy, skoro do tej pory nie używał niczego...

Od nadmiaru kosmetyków, szczególnie, jeśli wcześniej żadnych nie używał i za bardzo się nie zna, stan skóry może się wręcz pogorszyć (°°

Ja dermatologiem nie jestem, ale zacznij ją myć delikatnym żelem i nawilżać naturalnym kremem i jeśli
@zielonzielon człowiek, znam sie troche na kosmetykach i ten chłopak, którego filmik wstawiłeś poprawil się w innym filmie, który zalinkowal chyba dzisiaj w komentarzach https://youtu.be/M2lmz-XnY8o

Zużyj produkty, które kupiłeś, ale na następny raz spróbuj zaopatrzyć się w coś z list na grupie TWARZING (nie czytaj postów, są mega #!$%@?, moderatorki nie nadążają z usuwaniem beznadziejnych komentarzy) lub kup to, co poleca na swoim kanale.

Nivea moze podrażniać twarz, wysuszac, spowodować zaburzenie równowagi
@Carolle często w składzie zaraz po wodzie znajduje się mocno wysuszających alkohol - ten alkohol ma za zadanie dać wrażenie nawilżonej twarzy, a kiedy wyparowuje zabiera ze sobą też "dobrą" wodę i w rezultacie cera jest tam samo zmęczona jak była, dopóki nie nałożysz kremu i sytuacja sie nie powtórzy. Mają też zbyt mocne substancje myjące, które zostają nawet po dokładnym myciu, co przyspiesza proces starzenia się skóry.

Są też dobre alkohole,
@zielonzielon: Pamiętaj, że nowe kosmetyki należy wprowadzać stopniowo, zwracaj uwagę jak reaguje skóra. Najlepiej testować jeden przez dwa tygodnie, później drugi i tak dalej, bo gdy zacznie się coś z cerą dziać, to będziesz w stanie zweryfikować, który zaszkodził. Ogólnie tematyka kosmetyków jest trudna, bo każdemu służy co innego, przede wszystkim nie demonizujmy produktów drogeryjnych, przecież one I TAK SĄ PRZEBADANE, nie dodają tam raka w proszku, dozwolone stężenia każdego składnika