Wpis z mikrobloga

@antek7262
posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim
@Mithrindil: @chixi: też rok temu znalazłem portfel. Poszedłem na komisariat, wzięli go, kazali poczekać, po ok. 10 minutach wrócił policjant spisał moje dane, powiedzieli że portfel zostanie zwrócony bo są wszystkie dokumenty i wyszedłem. Na start tylko mówił coś o biurze rzeczy znalezionych jeżeli w środku jest gotówka. W sumie nie wiedziałem czy jest bo patrzyłem tylko na dokumenty.
Ogólnie to był dobry rok bo znalazłem jeszcze dwa telefony xD
@antek7262: Ale w sumie powinna być z tego jakąś afera? To gdzie na przykład znalazłeś te blachy i w jakich okolicznościach może być istotne. A nawet jak nie będzie to i tak jakiś protokół muszą z tego spisać. Wiadomo, strata dla Ciebie czasu ale zawsze jest jakaś minimalna szansa, że im jakoś pomożesz...
@antek7262 ja pamiętam czasy, gdy wody było tyle, że się pływało po drogach... No i w tym pływaniu zgubiłem tablicę. Nawet w to miejsce wrócić nie mogłem, bo zamknęli drogi - powódź. Kurde, trzeba będzie nowe... I już miałem do urzędu, a kumpel dzwoni i mówi, że w radio gadali, że wszystkie są. Patrzę na www - kurna, widzę kawałek mojej tablicy! Mieszkańcy zebrali ich kilkanaście i dali na komisariat. Pojechałem, pokazałem
@antek7262: Ja mam tak, że jak znajduję jedną, to sobie zostawiam do przyozdobienia garażu, bo najpewniej komuś odpadła. Raz natomiast znalazłem komplet (dwie takie same DW, dość świeże, bo już w zasobie [cyfra][dwie litery][dwie cyfry], wg UFG z Citroena C5), to zgiąłem po kilka razy i wywaliłem do kontenera na śmieci, bo wtedy wiadomo, że ktoś ukradł, zatankował za free i wywalił. A tablic użytych do popełnienia przestępstwa mi nie potrzeba.
@antek7262: Dlatego ja ostatnio na spacerze widzac 2 tablice w lesie poszedlem dalej. A auto moze byc poszukiwane, bo tablice mogli ukrasc, zalozyc na swoje auto, zatankowac na stacji i odjechac bez placenia.
@antek7262: i już masz lekcję dlaczego nie odnosi się tego typu rzeczy na policję
portfeli i innych tego typu śmieci również, szukasz adresu człowieka, wrzucasz do skrzynki albo wysyłasz pocztą i bierzesz dychę za znaczek pocztowy i elo
#!$%@? to kogo interesuje gdzie i kiedy znalazłeś, zamiast podziękować żeś się uczciwie zachował to cię ciągają na przesłuchania jak śmiecia
@antek7262: też kiedyś znalazłem blachy w miejscu co najmniej bym się spodziewał, przybiłem do drzwi garażu, od wewnątrz oczywiście, jak czasami na filmach mają (spoko csi wypok, już tam nie mieszkam) nie przyszło do głowy Ci, że one tam są. bo nikt nie chciał by je znaleziono?
@antek7262: szkoda nerwów na takie rzeczy, można sobie problemów przysporzyć jedynie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może trochę z innej beczki, ale w trakcie studiów, kiedy wynajmowaliśmy mieszkanie z kumplami, wychodząc z klatki kumpel zauważył portfel na ziemi, otworzył i były tam wszystkie dokumenty gościa z naszej klatki (znaliśmy go z widzenia) - kasy oczywiście nie było. Portfel schował do mieszkania, a przy wejściu do klatki powiesił ogłoszenie