Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Jest to mój absolutnie ulubiony posiłek, jeżeli chodzi o poziom samopoczucia, satysfakcji, sytości, wartości odżywczych i lekkości w żołądku po zjedzeniu. Ja nawet nie przepadam jakoś specjalnie za stekami, więc nie mam takiej powierzchownej przyjemności i nie jaram się na widok antrykotu, ale trudno opisać, jak fantastycznie czuję się po takim jedzeniu, i trudno to wytłumaczyć komuś, kto jest na high carbie.

Dzisiaj takie śniadanko, żeby nie musieć myśleć o jedzeniu do wieczora.

Ps. Poziom wysmażenia medium, ale ja lubię mięso na podeszwę, sue me :D

#keto #carnivore
Pobierz
źródło: comment_1588499939Gv4VlEzDnQBdloftgy62rm.jpg
  • 18
@regis091: różnie, tam gdzie akurat znajdę jakieś ładne. Ale na przyszły tydzień zamówiłam dla całej rodziny antrykoty z Befsztyk.pl

@vanzs: dokładnie tak. Tak jak mówię, trudno to wytłumaczyć osobie, która je "normalną dietę", bo sama tego nie rozumiałam. Ale to jest jedna z pierwszych zalet keto/animal based, jaką wymienia dosłownie każdy, więc naprawdę sobie tego nie wymyślam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@luk04330: nie robiłam żadnej na dobrą sprawę. Boje się biegunki xD I chyba nie chciałabym zupełnie odciąć organizmu od roślin, bo w wakacje lubię sobie zjeść truskawki czy fasolkę szparagową z bekonem, która do tej pory jest jednym z moich ulubionych odkryć na keto (thank you, @chixi).

Ale nie da się zaprzeczyć, że mój organizm fenomenalnie reaguje na posiłki zero carb, także gdzieś mi ta ciekawość z tyłu głowy pozostaje.