Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: ZEUS dla mnie numero uno od lat. Każdy numer ma jakieś przesłanie, a gość jest na tyle dojrzały, że w żadnym jego utworze nie ma nic o ćpaniu, imprezach, czy chlaniu, a wręcz przeciwnie - otwarcie mówi, że nie ćpa, nie chla i od afer trzyma się z dala (gorąco polecam jest 3 ostatnie płyty - "ZEUS. W POSZUKIWANIU SIEBIE", "ZEUS. TO POMYŁKA" i "ZEUS. JEST SUPER"). W utworach daje mnóstwo
@JEST-SUPER: Wow, nie spodziewałem się takiego długiego posta. Dzięki, widać napracowanko. Z całej listy znam Bisza, Małpę i Eldo z czego najbardziej chyba Bisz mi siada i słucham go tak od czasów Wilka Chodnikowego :) Polecone płyty już dodane do przesłuchania na spotify.
@JEST-SUPER: Co myślisz o starym Quebo i Avi?
z Quebonafide - pareidolia, solipsyzm, powszechny i śmiertelny, enigma room (jakbyś miał obczaić jedną z nich to Pareidolia jest pełna nawiązań)
Avi - Motyle, Rimbaud, Pieta, Jak mam żyć

Wiadomka, teraz lecą w mainstream (Quebonafide po egzotyce już mocno odleciał w takie klimaty), z jednej strony jako twórca musi ewoluować, z drugiej jednak powoli jest to problem dla jego twórczości że jest znany
@Schwarzenberger: lanek dla jaj pewnie nagrał ¯\(ツ)/¯ numer #!$%@? no nic nie zmienisz
niestety kochani czasy się zmieniają i rap tez się zmienia (co nie znaczy ze nie znajdziecie ciekawych projektów jak np. bitamina) zwyczajnie ludzie maja dość słuchania „ciężkich” rzeczy Xd ja odnoszę takie wrażenie a trochę jestem w branży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Schwarzenberger: Kto szuka w rapie lekcji życiowych i nawiązania do myśli filozoficznej Platona? xD Właśnie o to chodzi, że ma być jakiś prosty tekscik z ładunkiem emocjonalnym i chwytliwy bit. Założę się, że z raperów słuchasz Łony czyli największego pseudointeligenta w kraju.
@JEST-SUPER: Polecam sprawdzić Pikersa. Nowa szkoła, a gość ma naprawdę fajnie przekminione teksty i w KAŻDEJ swojej nucie brzmi inaczej, a ma ich kilkaset i regularnie tworzy.
@#!$%@?: dzięki za docenienie, od lat przy różnych okazjach staram się gdzieś polecać muzykę tej trójki: ZEUS, Oxon, Te-Tris, bo wiem, że są mega niedoceniani, a wszystkim z nich dosłownie muzyka płynie w żyłach i robią ją z czystej pasji. Także dla mnie to mega pozytyw, jeśli ktoś ich sprawdzi, bo 2 z nich (Oxon i Tet) niestety nie jest w stanie utrzymać się z tej pasji. Także biorę ich muzykę, gdzie
@JEST-SUPER: Z bonsonem to Ci podsyłam numer, jakbyś chciał. Album ogólnie bardzo fajny. Odnośnie głosu to w sumie ciężko go zmienić bo wydaje się że to nie kwestia języka a że już taki ma.

No z Quebo że jest showmanem to truxd Prawdopodobnie, drugi Wiśniewski będziexd
@Schwarzenberger: Golin. Totalnie niepopularny, ale dla mnie nie ma sobie równych. Inteligentny, dobrej jakości rap z przesłaniem. Wydał tylko trzy płyty z czego ostatnią dosłownie kilka dni temu.

Gość ogólnie zwiedził kawał świata i ma ogromną wiedzę o świecie, widać to mocno w jego utworach. Jego pierwsza i druga płyta mają fajny motyw - są płytami zagadkami. Na pierwszej płycie "Katakumby" są utwory "3 życia", "6 żyć" i "9 żyć" -