Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może trochę nietypowy temat do AMW, ale chciałbym was poprosić o poradę.
Jestem pewnie nie jedyną osobą, która w okolicach 30tki nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej firmy(zawsze "śmieciówki"/UOPy).
Wiem, że można znaleźć dużo informacji na stronach rządowych. Ale chciałbym Was poprosić o miejsca w sieci w których można czerpać praktyczną wiedzę dotyczącą prowadzenia własnej działalności gospodarczej - jednoosobowa działalność.

#biznes #przedsiebiorczosc #firma #zus #urzadskarbowy #marketing #zarzadzanie #rozwojosobisty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: dokladnie tak jak pisze overment. Szukaj przez LinkedIn, lokalnie sieci biznesu, kogokolwiek kto prowadzi taką działalność. Będzie to kompletnie różne w zależności czy sprzedaż czy usługi i jaki rodzaj, więc spróbuj znaleźć kogoś kto robi coś podobnego. Wszystkie obowiązki, które możesz oddaj komuś innemu, nie rób tego sam. Oddaj księgowość, oddaj porady prawne i pewnie jeszcze kilka rzeczy - nie rób tego sam, skup się na tym co chcesz robić.
W sumie to dorzucę od siebie kilka książek które mogą Cię zainteresować:
- Personal MBA
- Hard things about hard things
- Principles ~ Ray Dalio
- Makebook.io (o ile interesuje Cię temat biznesu online)
- The Compound Effect
- Atomic Habits
Ja bym odradzał wszystko co pochodzi z dotacji, państwa. Tam zazwyczaj priorytetem nie jest dostarczenie wiedzy tylko wyrobienie godzin (oczywiście nieco generalizuję, ale dobrze mieć zainstalowane alarmy na takie rzeczy żeby nie zmarnować czasu na głupoty). Ja na szczęście zmarnowałem czas tylko na dwóch cyklach szkoleń (w tym o zakładaniu działalności gospodarczej). W większości ta wiedza jest do niczego nie przydatna.
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam Ci podejść do tematu od innej strony. Zorientuj się, gdzie są najbliższe Inkubatory Przedsiębiorczości lub podobne instytucje. Nie mówię o dołączaniu (chociaż zastanów się, parę problemów i wydatków Ci od ręki odpada), ale czasem robią jakieś wykłady odnośnie pierwszych kroków w biznesie. To jest o tyle fajne, że wtedy można pogadać z kimś, kto zaczął prowadzić firmę np. 3 miesiące temu, a nie za wczesnego Gierka. Taki gość Ci