Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki! Zwracam się do Was z ogromną prośbą! Jestem bibliotekarką w bardzo małej bibliotece szkolnej. Mamy niedużo książek a większość z nich ma ponad czterdzieści lat. Wyobrażacie sobie więc w jakim są stanie i jak chętnie sięgają po nie uczniowie.
Zwracam się do Was z prośbą o przekazanie niepotrzebnych Wam książek, szczególnie lektur.
Jeżeli macie w domu książki,do których wiecie, że nie wrócicie, może warto przekazać je dzieciakom, którym się one przydadzą?
Moje dzieciaki w wolnych chwilach najchętniej czytają fantastykę i horrory (Kinga, Pratchetta czy Gaimana). Starsze lubią też romanse, maluchy preferują klasykę: Tove Jansson i Astrid Lindgren. I dziewczynki i chłopcy chętnie czytają książki o zwierzętach i to właśnie one są najchętniej wypożyczane.
Wiem to, ponieważ poświęcam wiele czasu na to aby zachęcić uczniów do czytania.
W mojej bibliotece prowadzę wiele zajęć dla chętnych: mamy kółko kultury japońskiej dla fanów anime, mangi i ogólnie Japonii, kółko biblioteczne, w którym czytamy i omawiamy różne książki spoza kanonu lektur i kółko teatralne, gdzie ćwiczymy umiejętność występowania przed publicznością. Dzieciaki bardzo entuzjastycznie podchodzą do tych zajęć.
Wszystkie zajęcia prowadzę za darmo, poświęcam na nie swój czas i energię, jedyną nagrodą dla mnie są uśmiechy bombelków.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo mojej szkole brakuje pieniędzy na dofinansowanie biblioteki. Moi uczniowie w większości pochodzą z trudnych środowisk, tym bardziej więc zależy mi, żeby znaleźli miejsce gdzie bezpiecznie mogliby wyrażać siebie. Zależy mi też na tym, żeby dzieciaki, kiedy w końcu wrócą do szkoły, mogły znaleźć w bibliotece szkolnej coś nowego i wartościowego.
#ksiazki #japonia #ksiazka #bibliotekarz #zwierzeta #koty #psy #bibloteki #bibljoteka
  • 93