Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, jadąc sobie dzisiaj motocyklem w Bieszczady myślałem o jakieś dłuższej motowycieczce. I ogólnie mam takie dwie "trasy", które na pewno chce zrealizować i może akurat ktoś z was tam bywał i mógłby co nieco powiedzieć.
Pierwsza to myślę raczej tradycyjna - Bałkany.
Druga... Nordkapp (przez Szwecję, powrót przez Finlandię).

Rozumiem, że to raczej skrajności jeżeli chodzi o klimat - Bałkany vs dzikość północy.

Czy ktoś z was może powiedzieć coś na temat wypraw w te miejsca? Przypuszczam, że nie uda mi się ich zrealizować w jednym sezonie więc chciałbym skoczyć chociaż na jedną i naprawdę ciężko mi się zdecydować :D

#motocykle #mototurystyka
  • 13
No nie wytrzymie, edytować nie mogę (ノ)ノ彡

Autem na nordcapp jechałem już 2 razy.
Raz sam, 4 i 5 dnia tam, przez Niemcy Danię Szwecję.
Powrót już w 2 osoby przez Finlandię. 2 dni z Skarsvag do Helsinek, nocleg na promie i kolejne 20 h do Poznania. Ale to była mordęga. 3 dni dochodziłem do siebie.
Ale widoków bym nie zamienił za nic innego. Północ
DzorDzoneRRo - No nie wytrzymie, edytować nie mogę (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Autem na nordcapp j...

źródło: comment_1588364953tyzPwwZ4FlhmI4YTwiZI1T.jpg

Pobierz
@DzorDzoneRRo: Dzięki wielkie za film. Bardzo chętnie obejrzę :)
@mpetrumnigrum: Ponumerowałem pytania, żeby łatwiej było odpowiadać :)

1. Jak długo trwała Twoja wyprawa?
2. Jechałeś sam, czy grupą?
3. Jak dużo bagażu miałeś? Co ze sobą wziałeś (jakie najpotrzebniejsze rzeczy, a co było zbędne)?
4. Gdzie nocowałeś? Raczej na dziko, czy może (gdy była taka możliwość) to hostel/camping?
5. Czy jadałeś coś po drodze, czy może gotowałeś sobie coś na
1. Jak długo trwała Twoja wyprawa?

2. Jechałeś sam, czy grupą?

3. Jak dużo bagażu miałeś? Co ze sobą wziałeś (jakie najpotrzebniejsze rzeczy, a co było zbędne)?

4. Gdzie nocowałeś? Raczej na dziko, czy może (gdy była taka możliwość) to hostel/camping?

5. Czy jadałeś coś po drodze, czy może gotowałeś sobie coś na podręcznej kuchence (np. na kartusze), czy może tylko suchy prowiant?

6. Jakim motocyklem jechałeś?

7. Czy w praktyce jest
@pepepanpatryk: W gwoli uzupełnienia. Jeśli musiał bym jechać jeszcze raz na Nordkapp to pojechał bym Norwegią. Ponieważ od połowy kraju są ładne widoki. A Jak w Norwegii by padało tylko 2 razy to by była całkiem ciekawa widokowo wycieczka. W tym kraju od jego połowy codziennie będziesz przejeżdżał przez tunele. Najdłuższy ma 22-27?kilometrów a jeden ma nawet rondo w środku. Szwecją nie ma co jechać bo tam nic nie ma prócz
@mpetrumnigrum: Mireczku dzięki ogromne za tą odpowiedź! Jakbyś był po tej całej kwarantannie w Krakowie to się odezwij bo za takie coś to dobre piwo Ci się należy :) Swoją drogą dlaczego Murmańsk? Tzn. przypuszczam, że ciekawość ale czy byłeś tam już wcześniej i mając porównanie i podoba Ci się tam bardziej niż na Nordkapp czy z innych względów?
Swoją drogą dlaczego Murmańsk? Tzn. przypuszczam, że ciekawość ale czy byłeś tam już wcześniej i mając porównanie i podoba Ci się tam bardziej niż na Nordkapp czy z innych względów?


@pepepanpatryk: Nie wiem dla czego ale na wschód od Polski jest zdecydowanie ciekawiej niż w krajach rozwiniętych.
W Murmańsku jeszcze nie byłem i zapewne nie pojadę chyba że terenem ale w Rosji to nie ty robisz kilometry w terenie tylko teren
czy podróżowanie po Rosji bez znajomości języka rosyjskiego jest bardzo problematyczne czy może nie?


@pepepanpatryk: Jesteś pierwszym który mi zadał to pytanie. A pytanie jest bardzo ważne i wręcz decyzyjne dla niektórych.
Wyobraź sobie że Ja nie znałem ani jednego słowa po Rosyjsku jak tam pojechałem pierwszy raz. W zeszłym roku jak wracałem do Polski to się zastanowiłem ile słów znam w tym języku. Okazało się że Rosjanie zdołali mnie nauczyć
@mpetrumnigrum: Dzięki mirku - dobrze wiedzieć, bo generalnie o ile na zachodzie wszędzie można się dogadać po angielsku, to obawiałem się, że jednak na wschodzie może to być problematyczne. Fajnie, że jednak można tam się udać bez znajomości języka. A swoją drogą czy ta życzliwość, o której piszesz to pochodzi bardziej od starszej części społeczeństwa czy młodsi również są w porzadku?
A swoją drogą czy ta życzliwość, o której piszesz to pochodzi bardziej od starszej części społeczeństwa czy młodsi również są w porzadku?


@pepepanpatryk: Tyczy się to starszych i młodszych.
Oczywiście znajdą się tam też fanatycy Putina którzy gładko łykają każdą propagandę ale takich spotkałem tylko 4.