Wpis z mikrobloga

Czołem rowerowe mirki ʕʔ Nie śmiejcie się, bo to mój pierwszy w życiu rower z przerzutkami: jak zmieniać biegi w rowerze? xD
Odebrałam go z serwisu, jadę sobie i cyk, zmieniam bieg, potem drugi raz aż wylądowałam na jedynce. Pod domem chciałam z powrotem zmienić na 2 i się nie da. Na zdjęciu przedstawiam jak to wygląda. Aby zmienić bieg na niższy pociągnęłam ten dzyndzel w prawo. Żeby zmienić na wyższy bieg mam go pociągnąć w lewo czy jak? Dodam że nie da się go pociągnąć w lewo
Zepsułam coś?

#rower #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie
asadasa - Czołem rowerowe mirki ʕ•ᴥ•ʔ Nie śmiejcie się, bo to mój pierwszy w życiu ro...

źródło: comment_15883368228znegXQ2eTAd63l6StLhlb.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@asadasa: potocznie mozna powiedziec ze te przerzutki sie "mnożą"
Masz 3x7 czyli 21 biegow.

1x1 to jest 1 bieg, najniższy. Najlatwiej ruszyc, podjechac pod gorke. Najwolniej bedziesz jechac (zrobi sie mlynek na pedalach, latwo sie pedaluje)

3x7 to jest ostatni bieg i najtrudniej sie bedzie pedalowalo (silowo), ale predkosc maksymalna na nim
  • Odpowiedz
Wiem że bieg dobiera się w zależności od terenu ale na początku mojej przygody z tym rowerem chce mieć ustawioną ciężkość pedałowania tak jak w starym Wigry3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo głupie podejście. Przerzutki są do tego, żeby ich używać - mniejsze zużycie napędu i unikasz rozwalania sobie kolan.
Tu masz konkretny opis: https://roweroweporady.pl/jak-poprawnie-zmieniac-przelozenia/
W kwestii szybkości pedałowania to nawet jeśli wolisz jeździć siłowo to zdecydowanie nie
  • Odpowiedz