Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, macie jakieś sprawdzone w praktyce środki do suplementacji co by zmniejszyć łaknienie na słodycze?

Jak sobie poradzić z nadmiernym łaknieniem na cukier? Rok temu wziąłem się za siebie jeśli chodzi o żywienie i przez cały ten okres nie czułem nawet potrzeby spożywania słodyczy więc ich praktycznie nie jadłem. Żyję w silnym i przewlekłym stresie od kilku lat i końca nie widać. Od trzech tygodni mam cholerne parcie na słodycze, zjadłem już 5kg ciastek przez ten czas, codziennie w pracy do kawy dwa batony, nie umiem tego pohamować, aż się trzęsę jak codziennie nie opylę czegoś słodkiego. Zwykle nie miałem problemu z zapanowaniem nad tą potrzebą ale teraz nie daje rady, tak silne jest parcie.
#pytanie #pytaniedoeksperta #dieta #nosugarchallenge #mikrokoksy #mirkokoksy
z.....y - Drodzy wykopowicze, macie jakieś sprawdzone w praktyce środki do suplementa...

źródło: comment_1588322235nRMlhKtWM0mGniRRulukEY.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@zaorany: jedz tyle aby zaspokoić swoje potrzeby kaloryczne. Nie muszą być to fit kaszki i kiełki, mogą być ziemniory i makaron, byle byś zjadał tyle ile potrzebuje organizm. Unikaj bardzo tłustych dań a jedz takie, które są objętościowo duże, np. właśnie ziemniaki.
Zobaczysz, że jest tego tyle, że nie przejesz. Apetyt na słodycze sam przejdzie.
  • Odpowiedz
@kuncfot: no własnie zaspokajam, trzymam michę maks. 2500kcal, czasem sobie odpuszczę, zjadam dużo warzyw plus dodatkowa suplementacja WPC, dzięki temu przez rok na spokojnie schudłem 7kg i nie miałem w ogóle ochoty na słodkie. Za to od trzech tygodni totalna masakra, nie potrafię tego pohamować, waga idzie w górę.

@JanDzbanPL: łatwo się mówi xD
  • Odpowiedz
@zaorany: spróbuj sypać zamiast cukru np. do herbaty, czy kawy ksylitol albo erytrytol, ewentualnie stewię jak lubisz. Jak lubisz czekoladę to zacznij od gorzkiej 60% kakao, później 70%, 80% itd. każda (powinna) mieć coraz mniej cukru w składzie, aż w końcu dojdziesz do poziomu, że cukier stanie się zbędny.
  • Odpowiedz
@Mahapralaja: To jest myśl! Mam dodatkowo taki plan żeby WPC bezsmakowe zastąpić smakowym, one są potwornie słodkie, mnie ta słodycz zawsze zamulała. Może dzięki temu oszukam mózg.

@kuncfot: podobno.... Szukam sprawdzonych suplementów. Nie kupię czegoś bo podobno. Ale dzięki za dobre chęci :)
  • Odpowiedz
@zaorany ustal sobie dietę np. 2500 kcal. Wiedząc, że to niewiele nie będziesz ich marnował np. na babeczkę, którą się nie najesz, a na coś zdrowego, niskokalorycznego. Dodaj do tego dużo pepsi max/coli zero, żeby zaspokoić łaknienie na słodkie i z czasem oduzależnisz się od tego badziewia.
  • Odpowiedz
@zaorany: Obczaj dietę low carb. Generalnie cukier uzależnia i jakbyś się nie najadł, to zawsze się znajdzie miejsce na deser. Sam potrafię zjeść niewyobrażalne ilości słodyczy i mam na zmianę okresy, że #!$%@? ile się da i nie jem nic z cukrem. Zacznij uprawiać sport, to Ci się troszkę w głowie poprzestawia. Sam zrzuciłem w tym roku 10 kilo pozbywając się praktycznie słodyczy, teraz trochę poluzowałem i waga stoi przy większej
  • Odpowiedz
@guru8: niskie węglowodany nie są dla mnie. Zwykle uzupełniam je kaszami i tłuszczem kokosowym, orzechowym albo tłustym mięsem. Całkowicie odzwyczaiłem się od pieczywa, makaronów, ziemniaków. nie pamiętam jakie makro sobie ustaliłem ale zawsze wystarczało. Jak już wyżej wspomniałem dopiero od trzech tygodni mam parcie na cukier, wcześniej tego problemu nie było.
  • Odpowiedz
@zaorany: No to musisz pozbyć się stresu. Jak miałem bardziej stresujące pracę, to przychodziłem do domu i pochłaniałem wszystko co się da. Znany mechanizm dający chwilowe szczęście
  • Odpowiedz
@zaorany: Moj Sposob na start: Cola Zero i wszystkie napoje zero, Erytrytol, Smakowe Bialko (Polecam z KFD, wiekszosc jest b. dobra) No i jak trzeba to wrzucam garsc czegos slodkiego do jogurtu, wliczone w makro. Po 2 miesiacach jak zjadlem ciastko na imprezie to myslalem ze rzygne cukrem. Pozdro
  • Odpowiedz