Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd to oburzenie, skoro od dawna to wiemy.

Jeśli świnia potrzebuje 3kg pszenicy aby zyskać 1kg masy ciała, to Z DEFINICJI wieprzowina potrzebuje 3x więcej wody.
Porównajcie gestosc energetyczna wołowiny czy wieprzowiny do gestosci energetycznej warzyw


@Darknes17: W grafice chodzi o zużycie wody na 1kg produktu, porównanie "gęstości energetycznej" nie będzie manipulacją tylko gdy odniesiemy ją do tego co znajduje się na grafice, a mianowicie "zużycie wody na 1kg produktu" ()()().

Dolejmy oliwy do ognia, i policzmy ile tych kcal dało by się wyprodukować z
Kto te dane robił i skąd brał? 4000l wody na kilo kurczaka? Zajebiście bo co roku mam 100 brojlerów i noszę te wodę w wiadrze z chaty do stajni. Kurczak ma ponad dwa kilo i hoduje go dwa miesiące. To daje według tej grafiki 8000l na kurczaka. 8000l x 100 kurczakow to daje 800 000l na dwa miesiące. To jest 130 litrów na kurczaka dziennie i ja to wszystko w wiadrze po
@Perkotka: ciekawe dlaczego nie ma na tej grafice czekolady xDDDDDDDDDD

albo piwa
ot, taki zmanipulowany obrazek pod konkretną tezę

Chocolate tops the list with 17,196 litres of water need to produce 1kg of the product. Beef, sheep and pork meat all require high volumes of water for production also. Tea, beer and wine use the least according to the list. Compared to the production of meat, vegetable foodstuffs require considerably less
@Perkotka: fajna grafika pokazująca braki w umiejetnosci odczytywania a juz z pewnoscia prezentowania danycj niektorych środowisk. Grafika w litrach na kg nie ma najmniejszego sensu.
Liczą sie dostarczone kalorie, bo kg wolowiny czlowiek sie naje 15razy bardziej niz kg pomidorow(ma 15x wiecej kalorii). Jezeli wziac to pod uwage to potrzeba juz 5x tyle wody na wolowine porownujac do pomidorów i niecałe 4x porównując do jabłek.
Pomijam fakt, ze juz na pierwszy
Gdybym miał alternatywę w postaci tego mięsa produkowanego w laboratorium (już to robią i efekty są świetne + walory smakowe ) albo stać byłoby mnie tylko na ryby to już dawno bym przestał jeść mięso hodowlane typu wołowina, wieprzowina i drób.


@Croudflup: Mięso z labów jest do dupy, bo nie ma struktury mięsa. No chyba, że coś się zmieniło w ciagu kilku ostatnich miesiący, bo nie śledzę na bieżąco.
Są też
@Kuklak karmę też mam swoją, ze swojego hektara pola. Wodę wykorzystuje tylko do opryskiwacza. Wartości rzędu kilku takich baniaków. Do uprawy pomidorów wykorzystywał bym takie same ilości.