Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy kitku.
Mam 7-miesięcznego kocura, który jest bardzo głośnym kotem. Sporo miauczy (nawet gdy jest najedzony, wyspany i wybawiony). W dzień jeszcze jest to jako tako do zniesienia, ale od dłuższego czasu każdego dnia o 3-4 nad ranem miauczy i budzi całą chatę xd Trwa to może z pół godziny po czym idzie spać.
Planuję go niedługo wykastrować, tylko mam spore obawy, że po kastracji nic się nie zmieni XD
Czy miał/ma ktoś z Was podobnego szalonego głośnego kitku i czy jest szansa, że kastracja go trochę "uciszy" i uspokoi?
Jeśli nie to może istnieje jakiś magiczny sposób żeby kocur stał się grzeczniejszy?

#koty #kitku #pytanie
  • 43
@Patheticies_ Wątpię aby kastracja pomogła. Mój po kastracji się nic nie zmienił. Choć w nocy nigdy nie hałasował.
Ja radzę go trenować. Kot musi wiedzieć czego nie wolno robić. Jak zaczyna wyć w nocy to na niego krzycz "cicho imię_kota ". Ważne aby uczył się tego słowa. Ewentualnie rzuć w niego poduszka aby na 100% wiedział, że takie zachowanie ci się nie podoba.
Problem w tym, że jest młody to może być
@Patheticies_: po kastracji nic się nie zmieni. Koty już tak mają. Przyzwyczajaj się. Najlepszy sposób to zostawianie mina noc świeżego jedzenia to rano nie będzie darł #!$%@? ale nie zawsze działa. Pomocnym też jest dobranie drugiego kitku. Będą bardziej wybarwione i zmęczone. Ale to wszystko półśrodki. Kitku poprostu lubi śpiewać kiedy najbardziej nam to przeszkadza. Nic nie poradzisz ()
@Patheticies_: nie wolno krzyczeć ani bić kitku :) ja mam taką kocią gadułę. Mniej miauczy niż przed sterylką, ale nie wyeliminowało to problemu w 100%. Teraz jak słońce wstaje o 5 to kitku również, bo ogląda ptaki z okna, ale przy tym biega i budzi :) potem kolejny koncert od 7 do ok. 9, bo nagle chce wyjść z domu (nie jest wychodząca xD). Taki urok kitku, ale jest cień szansy,
@Patheticies_: to chyba nie ma znaczenia, też tak rpóbowałam, on chce po prostu byś się nim chwilę zainteresowała, a u mnie danie mu jedzenia jest najszybsze. Dodatkowo nie powinien mieć cały czas dostępnego jedzenia, zwierzęta trzymane w domu gdzie nie muszą polować szybko tyją, powinnaś mu porcjować jedzenie.
@Patheticies_: po kastracji się uspokoi, tak samo kotki, ruja za ruja potrafi być, a po kastracji cisza. Miałczy tylko jak jej się nudzi. Btw nie karm proszę suchym. To jest prosta droga do problemów zdrowotnych kota. Znajdź dobre mokre wysokogatunkowe jedzenie, np Feringa czy Mac's wychodzą w cenie marketowej karmy, a to super jakościowo karma.
@Patheticies_: wyrzuć za drzwi sypialni i je zamknij. pod żadnym pozorem nie wstawaj karmić czy poświęcać mu atencji. powtarzaj do skutku. mój nauczył się w parę dni.

na co czekasz z kastracja?? 6-7 miesiąc to najlepszy czas