Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy kitku.
Mam 7-miesięcznego kocura, który jest bardzo głośnym kotem. Sporo miauczy (nawet gdy jest najedzony, wyspany i wybawiony). W dzień jeszcze jest to jako tako do zniesienia, ale od dłuższego czasu każdego dnia o 3-4 nad ranem miauczy i budzi całą chatę xd Trwa to może z pół godziny po czym idzie spać.
Planuję go niedługo wykastrować, tylko mam spore obawy, że po kastracji nic się nie zmieni XD
Czy miał/ma ktoś z Was podobnego szalonego głośnego kitku i czy jest szansa, że kastracja go trochę "uciszy" i uspokoi?
Jeśli nie to może istnieje jakiś magiczny sposób żeby kocur stał się grzeczniejszy?

#koty #kitku #pytanie
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Variv: to nie takie proste, bo jak będzie wstawać do kota w nocy tylko dlatego, że miałczy to sierściuch może sobie zakodować, że jak będzie głośno miałczał to człowiek przyjedzie xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Patheticies_: zrobiłaś błąd od samego początku wpuszczając kota do sypialni na noc. Naszego kota od małego na noc nie wpuszczamy do sypialni i jak przychodzi odpowiednia pora to wygląda tak jakby nas odprowadzał - idźcie już do spania xD Ale nie powiem serce się krajało jak maluszek w pierwsze noce zostawał sam i miałczał rozpaczliwie.
Kot wie, że w nocy mamy go w dupie i nie wstaniemy, kiedyś trochę próbował
  • Odpowiedz
@prnppp: chce żeby kitku spał ze mną, nigdzie indziej XD szukam dobrego sposobu na to, żeby nie dawał koncertów o 4 rano xd w domu rodzinnym mialam kota przez 10 lat i był naprawdę grzeczny w porównaniu do tego szatana XD ani razu nie obudził mnie w ciągu dekady, a przez tego nie pamietam kiedy ostatni raz się wyspałam :(
  • Odpowiedz
@Patheticies_: dokładnie to co napisał @prnppp

wpuszczanie do sypialni jest ok, tylko niech zna zasady. Mój ma swój karton z owczą skóra na oknie. gdy idę wieczorem do sypialni kot automatycznie się tam ładuje, a gdy się obudzi np do kuwety to nigdy mnie nie budzi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Patheticies_: taki offtop a propos karmienia - najlepiej nie dawać suchej karmy kotu. Koty karmione suchą karmą mają problemy z nerkami. A mokre karmy jakies lepsze łatwo znaleźć, powinny nie mieć zbóż, oraz zawierać minerały jak np. tauryna, takie z tańszych to animonda albo macs
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Patheticies_: moja pani weterynarz odradza, poczytaj o tym więcej bo to tylko opinia, a pozniej konsekwencje zdrowotne mogą być spore :( chociaż u Ciebie nie jest to jakimś wielkim problemem bo jest to dodatek do mokrej, to jak kitku podrosnie i będzie po kastracji to apetyt się zwiększy i sucha karma też będzie od razu znikać
  • Odpowiedz
@Patheticies_: Najlepiej nie reagować na te nocne koncerty. Na początku będzie ciężko, ale po jakimś czasie kot ogarnie, że to nic nie daje i przestanie. Co do suchej karmy to lepiej odstawić. Raz, że nie powinno się jej mieszać z mokrą, bo podobno bardzo to szkodzi. A dwa to koty piją bardzo mało i dieta oparta na suchym rozwala nerki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Patheticies_: Powinna pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. ;d Ja mam kotkę która na początku tym darciem ryja była kompletnie nieznośna, żałowaliśmy wzięcia kota po kilku miesiącach. Nie dało się pogłaskać bo się od razu wypinała, nie dało się spać bo darła ryja całe noce, nie dało się nic. Po sterylce jak ręką odjął, zamieniła się w najfajniejszego i najbardziej towarzyskiego kota na świecie. Trochę z tego co mówisz o
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karoozela: No to też zależy od kota trochę bo jak mojego wet kazał karmić mokrym po wyrwaniu zęba go kot dostawał takich biegunek, że się mało nie odwodnił. :) Do tej pory jak dostanie jakiekolwiek mokre jedzenie to roznosi swoje mokre klocki po całym domu na futrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Patheticies_: po pierwsze kastruj jak najszybciej, bo niedługo zacznie znaczyć mieszkanie, jako swój teren i miauczenie nie będzie już tak dużym problemem. Po drugie zabieg może pomóc, ale nikt nie da Ci na to gwarancji. Inna sprawa, że to jeszcze guwniak więc rozpiera go energia, budzi się rano i się nudzi więc chce żebyście się z nim bawili.
Na koniec dobra rada - zmień suchą karmę na mokrą - od
  • Odpowiedz
@Patheticies_: kot to zwierze nocne, jak trafil i się taki atencjusz, to nic nie poradzisz. Moja kotka od zawsze aktywuje się okolo 1 i później ok. 5. Jak drzwi do sypialni są zamknkete, to drapie je do skutku, jak sa otwarte, to przychodzi do lozka, chodzi po mnie, mialczy. Na kota nie dzialaja odstaszacze, jak ktos wyzej napisal, kot nie kojarzy sciezki przyczyna-skutek, wiec raz ucieknie od piskacza, ale jutro
  • Odpowiedz
@Patheticies_: Nie, to c---a da. Nadal będzie wył, tylko zrobi się leniwy i upasie się jak świnia.

No i dochodzi kilka innych niuansów pokastracyjnych, bo z kocurami się różne rzeczy o----------ą. Jest spora możliwość, że po kastracji będzie dostawać w c--j różnego rodzaju infekcji, aż zdechnie po roku czy dwóch. No k---a, to tak, jakby Tobie ktoś wyciął tarczycę, albo trzustkę, a potem się dziwił, że gospodarka hormonalna organizmu poszła
  • Odpowiedz
@Patheticies_: Kastracja sprawi, że kot będzie bardziej leniwy, będzie więcej spać itd. Pamiętaj, żeby po kastracji mu dietę trochę zmienić.

Np moja kotka po sterylizacji nie wychodzi w ogole n a dwór. wczesniej wychodzila, mysze zlapala i zostawila na parapecie, albo do domu przyniosla :) a teraz wyjdzie na 5 min, zalatwi swoje potrzeby i juz puka w okno zeby wrócić.
  • Odpowiedz