Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie o technikę martwego ciągu. Robiłem sobie dzisiaj pauzowany martwy ciąg, żeby jak najbardziej uwidocznić problem jaki mam. Chodzi o zgięcie pleców w odcinku nad czarną gumką od krótkich spodenek.
Oglądałem na YT różne filmiki z których wprowadziłem takie zmiany:
- stawanie szerzej,
- rotacja zewnętrzna kolan.

Mam bardzo ciasne hamstringi, i pracuję nad tym, ale nie jestem pewien czy to tylko to. Jeżeli chcę zachować neutralną pozycję pleców muszę opuścić biodra jeszcze niżej, co powoduje palenie czwórek podczas ćwiczenia. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia
Mahapralaja - Mam do was pytanie o technikę martwego ciągu. Robiłem sobie dzisiaj pau...
  • 14
@Mahapralaja: zaczynasz już dobrze wyglądać stary. Mam to samo, ale jak zrobię 10 minutową aktywację przed martwymi to znika. Główne rozciągam dwójki, wsadzam coś między nogi i robię rumuńskie, z każdym powtórzeniem coraz głębiej. Bez ciężarów albo tylko ze sztangą żeby za mocno nie styrać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmalecAlfa: dzięki, miło słyszeć, że wysiłek nie idzie na marne. Słyszałem, że rozciąganie mięśnia przed ćwiczeniem osłabia go, ale chyba spróbuję zrobić tak jak mówisz. Dzięki jeszcze raz.