Wpis z mikrobloga

@kezioezio: A co takiego złego zrobił Piotrowicz tak serio pytam? Bo z całej jego "kariery" prawniczej największym zarzutem jest jakaś sprawa wobec kolesia kolportującego ulotki solidarnościowe. I to sprawa, która w konsekwencji została umorzona w stanie wojennym. Słabe te zarzuty jak na zatwardziałego komunistę.
@Dobryszpieg: Brązowy Krzyż Zasługi, który dostał za komuny, też pewnie dostał za bycie świętym. Ja nie wiem dokładnie CO on robił za komuny. Wiem za to, że komunistyczni prokuratorzy, którzy w stanie wojennym oskarżali opozycjonistów, powinni skończyć na śmietniku historii, a nie w Sejmie. Przypominam, że jest to Sejm, który istnieje dzisiaj dzięki ludziom, których śmiecie pokroju komunistycznych prokuratorów ścigali.
@noitakto: To, że system był jaki był nie oznacza, że jego jedyną domeną była walka z opozycją. Prokuratorzy czy milicjanci w 99% spraw zajmowali się sprawami karnymi, które również w dzisiejszych czasach byłyby ścigane.Jego brązowy krzyż jak dowiadujemy się z wikipedii "jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo. Poczynione ustalenia wykorzystuje do wszechstronnej działalności profilaktycznej. Wiele uwagi poświęca popularyzacji prawa zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych" nie
@noitakto: Ale on nie został prokuratorem w stanie wojennym tylko wcześniej, sytuacja go zastała w stanie wojennym i normalnie w nim pracował. Pytam konkretnie czy Bronisław Geremek, który był w latach 50-tych w zarządach komunistycznych związków, lub Tadeusz Mazowiecki, który był posłem gdy najeżdżaliśmy Czechosłowację oraz był pierwszy strajk solidarności są według Ciebie komuchami?
@Dobryszpieg Konto od 7mc i ciagle jechanie po opozycji, przy jednoczesnym relatywizowaniu wszystkiego co zrobi PiS. No wcale mi na trolla politycznego nie wygladasz xD

Ale on nie został prokuratorem w stanie wojennym tylko wcześniej, sytuacja go zastała w stanie wojennym i normalnie w nim pracował.


No i w jaki sposob go to usprawiedliwia? xD Rzuciles to majac nadzieje ze dyskutant jest latwy w obrobieniu jak wyborca PiS? Co to ma do
wiesz dobrze (zakładam, że pamiętasz PRL) jak wyglądało wtedy przyznawanie orderów, i komu je przyznawano.


@noitakto Skoro pamiętasz, to powinieneś wiedzieć, że w PRLu ordery i medale przyznawano wszystkim za wszystko. Szczególnie pracownikom resortowym, wystarczyło być x lat, nawet niewiele robiąc, by nazbierać worek odznaczeń.

Bardziej mnie by zdziwił PRLowski pracownik resortowy bez żadnego odznaczenia. Może troszeczkę bardziej pilnowano odznaczeń chlebowych, ale krzyż zasługi, o ile dobrze wiem, takowym nie był.

Aha
@Dobryszpieg: Ale co tu ma do rzeczy Geremek, Mazowiecki i ktokolwiek inny? Tu chodzi o Piotrowicza. Komunistycznego prokuratora, odkarżającego opozycjonistę w stanie wojennym. Nie chodzi o Piotrowicza członka PZPR. Poza tym, lata 50te a końcówka lat 70tych i dalej to jest gigantyczna różnica w zakresie bycia członkiem partii.
@noitakto: no właśnie o to chodzi, że Piotrowicz tym komunistycznym prokuratorem atakującym opozycjonistów to jest tylko w głowie neuropków, bo faktycznie miał taką jedną nic nie znaczącą sprawę, która skończyła się umożeniem.
@noitakto: Punkt widzenia to możnaby obierać gdyby facet został skazany, a sprawa wobec niego została umorzona. Ja rozumiem, że Piotrowicz to głośne nazwisko i łatwo się #!$%@?ć no ale w tym wypadku trochę ciężko z niego zrobić zatwardziałego komucha dla kogoś kto ma trochę więcej niż 2 szare komórki.
@Dobryszpieg: Tak. Masz rację, łatwo się #!$%@?ć akurat do niego, bo poza swoją komunistyczną karierą ma na koncie też majstrowanie przy śledztwie i próbę jego umorzenia w sprawie pedofilii u księdza, którego ostatecznie za tę pedofilię skazano. Wiesz, ten Piotrowicz to taki człowiek, który dopasuje się do każdego systemu. Teraz akurat służy rodzącemu się reżimowi. Ale nie mam zamiaru całą niedzielę cię przekonywać, że tak jest.