Wpis z mikrobloga

@michal_85: Ja będę robił podłogówkę góra i dół, metraż i wersja kotła podobne. Z tego co rozmawiałem z ludźmi, każdy zaleca podłogówkę w całym domu, nawet ci, którzy mają dół w podłogówce a górę w zwykłych grzejnikach :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 120
@michal_85: całość w podłogówce, ale rozważ wyciągnięcie w łazience takiego grzejnika wieszaka na ręczniki, nie pamiętam jak się to zwie fachowo
  • Odpowiedz
@michal_85: podłogówkę po całości. Mam, polecam.
Podłogówka pracuje na sporo niższej temperaturze wody niż typowe grzejniki, więc musisz mieć albo ogromne grzejniki na niską temperaturę, albo system na 2 temperaturach wody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@michal_85: Krzychh dobrze gada tylko grzejnik taki w łazience najlepiej elektryczny , też mam zamiar tak zrobić i hydraulik mi radził że najbardziej ekonomiczna wersja
  • Odpowiedz
@Krzychh nie warto. Taki grzejnik przy temp wody 25-30 stopni się nie rozgrzeje, nie odczujesz jego ciepłoty a tym bardziej nic na nim nie wysuszysz. Lepiej już elektryczną drabinkę wstawić do suszenia ręczników
  • Odpowiedz
@arbuz77: Pierdoły, mam podłogówkę i grzejnik łazienkowy, normalnie wystarczy przekręcic termostat na full i jest gorący po 5 minutach. Oczywiscie podłogówke nie mam na full (gorąca podłoga), tylko lekko grzeje tak żeby podłoga nie była zimna.
  • Odpowiedz
@michal_85: 100% podłogówki, tylko. Odpada Ci dokładanie zaworów trójdrożnych czy systemów mieszania wody a i zaoszczędzisz na niższej temperaturze.
@Krzychh: można zamontować elektryczną drabinkę z termostatem. Załącza się kiedy chcesz, na ile chcesz, estetycznie wygląda a prądu bierze tyle co nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kolekcjonerblaszanychszyb: jeszcze powiedz, że się kurz z podłogi unosi...
@dave8: gadasz tak bo wiesz, że
  • Odpowiedz
@dave8: eee, nie? Dobre piece CO maja czujniki pogodowe, więc jak na dworze jest np. +22 to nie włączą obwodu ogrzewania choćbyś odkręcił wszystkie termostaty. Poza tym jak masz porządną podłogówkę to tam są termostaty elektroniczne i zawory na rozdzielaczach, one też wyłączą piec jak wszystkie pomieszczenia "zameldują" że są nagrzane do zadanej temperatury. Dokładanie w taki system jednego ekstra grzejnika to jest robienie sobie pod górę.

@michal_85:
  • Odpowiedz
@michal_85 bez sensu. Ogrzewanie podłogowe wymaga podgrzania wody na wyjściu do 30°C podczas gdy kaloryfery muszą mieć więcej (chyba co najmniej 60 °C). Jeśli więc połączysz dwa systemy to nie skorzystasz z oszczędności jakie daje ogrzewanie podłogowe. Lepiej się skonsultuj z fachowcem zanim podejmiesz decyzję.
  • Odpowiedz
@MiQ27: No tak, jak jest cieplo, np. w lecie to nie grzeje. Ale wtedy mam suszarke na balkonie gdzie jest w dzien 40 stopni i nie uzywam grzejnika w lazience ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktos nie ma balkonu to faktycznie przy podlogowce gazowej lepiej miec maly elektryczny kaloryfer w łazience.
  • Odpowiedz
@michal_85: W łazience elektryczny. Grzejnik działa na innej instalacji niż podlogowka (są jakieś nisko temperaturowe i inne pseudo patenty). Koszt takiej nitki instalacji przy jednym grzejniku będzie pewnie taki jak elektryczny i prąd to niego na 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz