Wpis z mikrobloga

#lotnictwo #wojsko
Siema mam pytanie, mieszkam nad morzem i właśnie zaobserwowałem na niebie rząd samolotów na niebie. Jest noc i wszystkie 15 do 20 sztuk leciało z kierunku zachodniego na wschód w równych odległościach niż podobna prędkością. Czy jest możliwość dowiedzenia się czegokolwiek co to i dlaczego leciało??
  • 21
Znalazlem takie coś
Mowa o Starlinkach przelatujących seriami na niebie w Polsce. To satelity należące do amerykańskiej firmy SpaceX Elona Muska. Są umieszczane na orbice. Dzięki nim dostęp do szybkiego internetu będzie możliwy w nawet najbardziej odległych miejscach na świecie. Co ciekawe Starlinki są widoczne na niebie także w Polsce.
O co chodzi z samolotami na niebie? Jeden za drugim leci... minimum 10 sztuk" - zapytał na grupie facebookowej "Żary Hejted bez cenzury & Spotted" jeden z internautów. Okazuje się, że to prawdopodobnie satelity Starlink. 19 kwietnia wieczorem tajemnicze śwetliste punkty znów można było zobaczyć na niebie. Dzisiaj, 20 kwietnia również się pojawią. O której godzinie i o czym właściwie mowa?
@DeMax: tak. to wojsko. jestem pilotem jednego z tych tajnych myśliwców. właśnie lecimy zaatakować reptilian chowających się w okolicy bieguna. muszą odpowiedzieć za swoją zbrodnie z 5g które generuje Covid-19. trzymaj kciuki za powodzenie misji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jarula88: Dokładnie tak, nie wiem od jak długiego czasu są wypuszczane, ale ostatnio można je obserwować prawie codziennie. I są to na prawdę długie łańcuchy liczące po kilkadziesiąt jednostek.