Wpis z mikrobloga

Dobra teraz tak serio - panowie jesteście dyskryminowani #dyskryminacjamezczyzn, jest to tutaj na wykopie wielokrotnie podkreślane. Wspomnę tylko o takich przykladach jak dłuższa praca (wyższy wiek emerytalny), brak parytetu w ciężkich pracach fizycznych, jak budowy czy górnictwo, gorsza pozycja w walce o dziecko przy rozwodzie itd itd

I teraz pytanie:


#rozowepaski jak im coś nie pasuje, np ostatnio zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, to potrafią się skrzyknąć, chociażby na głupie zdjęcie na FB. Ale jednak udaje im się to zorganizować, pokazać solidarność i osiągnąć jakiś efekt.
A sytuacja #niebieskiepaski jest ciężka, a nawet coraz cięższa, a tu cisza. Why?
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 41
@Kowixx: To nie tak że faceci siedzą cicho , tylko w naszym społeczeństwie zakorzenione jest że facet ustępuje kobiecie nawet jak nie ma racji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak nie będziemy dawać rady to i tak większość rządzących to faceci, w wojsku też raczej mamy przewagę. Więc te kilka praw mniej nam nie robi różnicy xD kiedy zobaczyłem jak facet trzyma transparent "moja macica, moja sprawa" stwierdziłem,
@Kowixx

Jako facet i mówię za siebie.

Chłop który musi pracować do 60 to chyba kaleka.
Praca na budowie jest pracą jak każda inna i noe jest ciężka jak jest się fachowcem.
Na budowie można zarobić więcej niż na niejednym innym stanowisku, jest przyjemna i może być dodatkowym hobby.
Czy zostałbym górnikiem Nie bo jestem człowiekiem a nie szczurem.

Pozdrawiam
@Kowixx: jakby większość facetów nic nie robiła, to byłoby dobrze. Częściej przeszkadzają.

Ja zawsze jak jest dyskusja na takie tematy, to zwracam na to uwagę. Oczywiście w normalny sposób, a nie że loszki to c00rvy, albo negując dyskryminacje wobec kobiet. I zazwyczaj ludzie się ze mną zgadzają, dziewczyny czasami mówią "faktycznie, nie zwróciłam na to uwagi" itp. Natomiast jak już ktoś się twardo nie zgadza, to jest to jakiś frajer spermiarz,
@Kowixx: Od kiedy ruchy feministyczne domagają się równych praw dla kobiet z otwartymi rękami próbuję im to umożliwić. Proponuję równie ciężkie prace, takie same wymagania i normy wydajności. Ja tam rozumiem, że równość we wszystkim to ważna sprawa.

Niestety jak przychodzi co do czego to kobiety wymiękają, bo one nie tak to sobie wyobrażały. Coś tam wymyślają, że nie mają tyle siły. Przy sprawdzaniu wydajności przebąkują o mobbingu. Posądzają o brak
@Defined no ale gdzieś to się musi zacząć. A dwa że nie ma zakazu zaproszenia innych nacji do protestu

@SIX_PATHS_OF_PAIN już bez przesady, to szukanie wymowki
@MxS89 no to właśnie takim protestem byście mogli to wykorzenić. Tym bardziej, że tak jak mówisz - większość liderów to faceci
@Pannenkoek wspomniałam o tym co widzę tutaj najczęściej

@MMARS to też nie taka prosta sprawa - kobiety i mężczyźni nigdy nie będą rowni i to
@Kowixx: A co chcesz zostać naszą ambasadorką? Zrobie trasparent "nasze klejnoty, nasza sprawa" i będziesz go nosić( ͡° ͜ʖ ͡°) Później wybierzemy spośród wykopowiczów taką Kazimierę Sztukę i będziemy dopierdzielać się o wszystko, porzucimy magazyny, budowlankę,kopalnie, giełdy, stanowiska IT i będziemy szli kordonami na Wiejską
( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio facet nie jest obecnie modnym tematem, a jak coś nie jest
@qwerty333

Skrzyknąć się na FB, normalnie szczyt organizowania solidarnosci... Efekt? Póki co żaden. Gdzie ja żyję.


A zaostrzyli ustawę? Nie. Przecież nie pierwszy raz się za to biorą i za każdym razem w ostatniej chwili rezygnują
A wystarczyło zdjęcie na FB, wysiłek zerowy. Więc kazdy efekt większy niż zerowy jest na plus.
A skoro zdjęcie na FB to taki nic nie znaczący drobiazg - dlaczego nawet takiej pierdoły nie umiecie zorganizować?
@Kowixx: sluszna obserwacja i uwaga.

Otoz wg. mnie dlatego, ze:
a) faceci nie maja na to czasu, pracuja
b) powyzsze to nie zart, wiele "aktywistek" jest nimi tylko po to by nie byc kometnie bezrobotna / bezuzyteczna, dlatego tak im zalezy na tym by walka trwala - to ich jedyny pomysl na zycie
c) facetow uczylo sie tankowac problemy
d) faceci sa przyzwyczajeni do zabojczej konkurencji, nie umieja sie jednoczyc :/
@Kowixx: No wątpię, że by protest przeszedł bez problemów. Na pewno byłby szykanowany. Ale mnie to rybka. Wiem, że świat nie jest ,,uczciwy" i nie każdy jest równy. Nie da się tego osiągnąć. Jedni mają łatwiej, drudzy trudniej. Ja może się nie załapie na parytety ze względu na płeć ale nie mam okresu i łatwiej mi sikać na stojąco więc WIN ( ͡° ͜ʖ ͡°)