Wpis z mikrobloga

Czy kościoła pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty na Warszawskim Bemowie nie obowiązują żadne zasady podczas pandemii?

Cześć,
No nie obowiązują jak się okazuje.
Ani zasady prawne, ani zasady kościelne.
Księża z Bolkowskiej nadal nie widzą nic złego w nieprzestrzeganiu piątego przykazania oraz restrykcji obowiązujących ze względu na pandemię.

Podsumowanie dotychczasowych praktyk/ustaleń:
- ksiądz ciągle zaprasza na opłatek w przerwie podczas mszy transmitowanych na YT.
- ktoś kto podaje się za poplecznika księdza, zielonka @kowales96 (znaleziony profil na FB, seems legit) mądrzy się pod wpisami i twierdzi, że dawanie opłatka do ust jest ok podczas epidemii, bo ludzie tak chcą
- Policja dalej nie reaguje wobec osób zgromadzonych pod kościołem, spisują tylko dane księdza... i od przedwczoraj również moje
- ksiądz również nie czuje się odpowiedzialny za ludzi zbierających się pod kościołem mimo, że przekraczając dozwoloną liczbę decybeli transmituje mszę na całą okolicę
- Pani rzecznik sanepidu olewczo odpisała kopiujwklejką (treść odpowiedzi w komentarzu, treść mojego maila znajdziecie w poprzednim wpisie).
- Sanepid nie wie gdzie jest moje zgłoszenie odnośnie nielegalnych zgromadzeń z 10 kwietnia.
- nie udało mi się mimo wielu prób skontaktować w tej sprawie z kurią
- wysłałem kilka próśb o pomoc w tym tygodniu do mediów, nie dostałem jeszcze odzewu od żadnego ich przedstawiciela

Czego ciekawego dowiedziałem się jeszcze o księżach tej parafii, to to, że 11 lat temu bardzo napiętnowali jedną Panią (m.in. podając jej imię i nazwisko na ogłoszeniach pod kościołem), która skarżyła się na głośno bijący dzwon (zgodnie z polskim prawem o przekraczaniu dopuszczalnej możliwej normy dźwięku słusznie):
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,95190,6248880,Mieszkancy_skarza_sie_na_koscielny_dzwon.html

Odnośnie poprzednich zgłoszeń i zgłoszeń z dnia dzisiejszego będę wnioskował o ukaranie sprawców i funkcjonariuszy którzy nie dopełnili obowiązków.
Dzisiaj będę jeszcze dzwonił do sanepidu i komendy, mam do nich kilka pytań uzupełniających i bardzo ciekawy jestem ich odpowiedzi.
Niektórzy trochę opacznie zrozumieli mój ostatni wpis na temat policji.
Ja rozumiem ich punkt widzenia, że nie chcą przeszkadzać we mszy, bo za to jest w tym kraju sztum, natomiast nie zgadzam się dalej z tym, że w tej sprawie robią co mogą i dzisiaj będę konkretnie prosił o interwencję wobec tych osób po zakończeniu mszy, zobaczymy jak to się skończy.

Póki co skończyło się już na jednym złoszeniu na 112 na którym niemiła Pani przedłużała rozmowę aby jak najpóźniej przyjąć zgłoszenie jak tylko usłyszała, że chodzi o kościół Policja nie przyjechała na czas, przyjechali po mszy i weszli znowu rozmawiać z księdzem w kościele.

Strumyk leci od 10:00 na: https://www.twitch.tv/bizonsky

Od jutra jak wiecie zmieniają się całkowicie zasady obostrzeń na "łagodniejsze". Tym samym po dzisiejszym streamie kończę swoją działalność.
Pilnowanie 20 osób w jednym kościele przy zwiększeniu dwukrotnie liczby we wszystkich sklepach i kościołach w kraju oraz pozwoleniu na nielimitowane wychodzenie z domu mija się z celem.

Chyba, że jeszcze coś się zmieni, bo opublikowanego rozporządzenia dalej nie ma.

Uważam, że premier naszego państwa jest totalnym ignorantem jeżeli chodzi o zarządzanie obecną sytuacją, tak samo jak minister zdrowia i z nimi niestety nie wygram. Jeżeli myślą, że wprowadzenie nakazu noszenia maseczek, którego 5% społeczeństwa nie przestrzega wcale, a 20% zakrywa twarz tylko częściowo, pozwoli na wyeliminowanie innych restrykcji to powodzenia życzę w tej walce.

Ja im już nie pomagam, nie na takich zasadach. Niech się w końcu #!$%@?ą i sobie ten głupi ryj rozwalą. Najlepiej przed wyborami.
Tylko szkoda, że jak zwykle Polska musi dostać po dupie żeby się coś zmieniło.

A Wy,
Pilnujcie siebie.
Zostańcie w domach.

Poprzednie wpisy znajdziecie pod tagiem #wojnykoronawirusowe

Jeżeli coś się zmieni w kwestii kolejnych streamów, będę wołał plusujących ten wpis.
#koronawirus #wojnykoronawirusowe #bekazkatoli #policja
bizonsky - Czy kościoła pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty na Warszawskim Bemowie ...

źródło: comment_1587287668hUw9HAqtLVi8c6Cc3hA60K.jpg

Pobierz
  • 44
Odpowiedź Pani rzecznik (zgubili moje zgłoszenie z 10 kwietnia xD):

Szanowny Panie,



Skierowałam Pana pytania do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, który zgodnie z Ustawą o działaniu Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest organem odpowiedzialnym za bezpośredni nadzór bieżący i rozpatruje interwencje mieszkańców w zakresie ewentualnie występującego zagrożenia epidemicznego.



W imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie poniżej przesyłam odpowiedzi na Pańskie pytania:





Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie jest właściwy
@bizonsky: Cóż powiedzieć, zrobiłeś co mogłeś żeby uchronić tych ludzi przed zarażeniem w czasie choroby. Już nie pierwszy taki przypadek w Polsce, że ludzie się pozarażali na mszy ale oczywiście tego się nie rozgłasza, o tym się nie mówi. Szkoda, że widzą cię jako przeciwnika czyli kogoś z kim trzeba walczyć. Ale dobrze, że próbowałeś, warto było zobaczyć jak to wszystko działa.
Uważam, że premier naszego państwa jest totalnym ignorantem jeżeli chodzi o zarządzanie obecną sytuacją, tak samo jak minister zdrowia i z nimi niestety nie wygram. Jeżeli myślą, że wprowadzenie nakazu noszenia maseczek, którego 5% społeczeństwa nie przestrzega wcale, a 20% zakrywa twarz tylko częściowo, pozwoli na wyeliminowanie innych restrykcji to powodzenia życzę w tej walce.


@bizonsky: jest ignorantem, bo jest niekonsekwentny i tak naprawdę - nie ma żadnego sensownego planu.

Ale
@Pantokrator: ja mam obecnie niedowagę, także porada żebym schudł jest nieodpowiednia
A że zamykanie ludzi w domach katastrofalnie zwiększy ilość hospitalizacji też bym nie powiedział, bo nie ma danych które potwierdzają takie stwierdzenie.

@piotr-zbies: ja będę tylko świadkiem który ma sporo do powiedzenia, pozew już podobno jest(nie wiem jak to sprawdzić, ale już poprosiłem kogoś o pomoc w tej sprawie)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.