Wpis z mikrobloga

Wiecie z jakimi ludźmi trzeba się zmagać będąc pracodawcą?

Dziewczyna lat 20, wcześniej pracowała tylko 4 miesiące w Kauflandzie. Od początku pracuje bardzo źle, na jej zmianie jest zawsze mocno niedopilnowany sklep, jest opryskliwa wobec klientów, nie wypełnia swoich obowiązków. Za to jest mistrzynią płaczu, wzbudzania litości i grania kartą ,,ojciec alkoholik, matka nie żyje, a mam chorego dziadka którego muszę utrzymać”.
Po dwóch poważnych rozmowach postanowiłem dać jej jeszcze szansę dokładnie wykładając jej co robi dobrze, a co źle i na jakich polach oczekuję od niej zmian.

Poprawy oczywiście dalej brak, za to ciągle lizanie dupy, którego nienawidzę. A przedwczoraj telefon o 5:51 (sklep otwierany jest o 6), że ona do roboty nie może przyjść, gdyż leży w szpitalu po napadzie bólów związanych z kolką nerkową. Mówię jej, że okej rozumiem, tylko weź zaświadczenie ze szpitala. A sam jadę na złamanie karku i porzucając wszystkie plany, aby nie zawieść klientów i otworzyć sklep, na którym to jestem 6:23.

No i dzisiaj Pani Kolka Nerkowa przychodzi do pracy. Nie patrzy się w oczy, co jest jej naturalnym zachowaniem gdy coś kręci. ,,Zapomniała” zaświadczenia ze szpitala. Za to nie zapomniała usunąć zdjęcia z FB z torbą 20 desperadosów i podpisem ,,będzie impreza”, które to było wrzucone o 7:40 w dniu ,,pobytu w szpitalu”.
Na portalu ZUS również żadne zaświadczenie o zwolnieniu lekarskim do mnie nie przyszło. Dałem jej czas do końca przyszłego tygodnia, aby zaświadczenie się znalazło, jak nie to szykuje się jej wreszcie wypowiedzonko i bezrobocie ( )

#pracbaza #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #zabka
  • 181
  • Odpowiedz
Po prostu jestem za dobry i za miękki, no i to niestety jest fakt ¯\(ツ)/¯ Od zawsze nie chcę nikomu sprawiać przykrości, albo zrobić krzywdy. Przydałoby mi się więcej socjopatii, bo ludzie tylko to wykorzystują.


@pokustnik: Zastąpić Cię na jeden dzień? Dyscyplinarkę podałbym na atłasowej poduszce ze złotymi obszyciami. Dobrym, to się jest dla dobrych, a nie randomów, którzy tylko się głowią jak tu wykorzystać frajera.
  • Odpowiedz
@pokustnik Dzięki za zawołanie. W życiu już tyle słyszałem sytuacji, że to co ona napisała to mnie nie dziwi. Tego zaświadczenia nie było i nie będzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Czekam na info kiedy ją zwolnisz
  • Odpowiedz
  • 5
@bykubyku: A potem zdziwienie, że pracodawcy stają się znienawidzonymi Januszami ¯_(ツ)_/¯

@avangarda: Sam powoli się uczę bycia bezlitosnym, twardym Januszem ;)

@tellet: Po 33 dniach ZUS utrzymuje.

@mirek_januszy: Na pewno nie będzie. Za tydzień zwolnię, bo tak jak mówię, muszę mieć grafik jeszcze obstawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Sam powoli się uczę bycia bezlitosnym, twardym Januszem ;)


@pokustnik: Tylko żebyś ze skrajności w skrajność nie poszedł. Nie warto być #!$%@? dla wszystkich dookoła, bo tak, ale na pewno to wiesz. Powodzenia w interesach jak i w życiu prywatnym :)
  • Odpowiedz
szykuje się jej wreszcie wypowiedzonko i bezrobocie


@pokustnik: liczę na happy end: zatrudnisz kogoś nowego i opowiesz nam, że zwolnienie Pani Imprezy dało pracę osobie, która bardziej jej potrzebowała ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@guest: Myślałem, że gnijesz na czarno, piwniczaku XD Błąd naprawiam w trybie natychmiastowym.

@avangarda: Spokojnie Mirku, to chyba nawet u mnie niemożliwe.

@aHmuX: W tym momencie, to nie będzie problemu, bo wiele porządnych osób szuka pracy.

@tellet: Przecież za takie coś i tak mogę dyscyplinarnie.
  • Odpowiedz
@pokustnik: No ale byczku nie popadajmy ze skrajności w skrajność bądź dobry dla dobrych pracowników a dla takich jak ta opisana wyżej to wypowiedzenie i tyle chyba ze to bait to sory dałem się nabrać
  • Odpowiedz
kurde a moja narzeczoną nie dostała przedłużenia umowy tylko dlatego, że jej #!$%@? szefowa nie mogła się pogodzić z tym, że ktoś może szybciej od niej ogarniać techniczne sprawy na kasie itp. Tępe strzały, które nawet wózka widłowego nie potrafiły obsłużyć pracują tam dalej


@pikus88: oj coś ty kolego zmyslasz chyba. Nikt nie wyrzuca pracownika za to ze jest najlepszy w firmie. Może narzeczona gzdzila się z mężem szefowej (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pokustnik: mnie na studiach uczyli - dawaj drugą szanse, nigdy trzeciej. Sam nie zweryfikowałem tego w praktyce bo nie jestem bossem ale w Twoim przypadku chyba by zadziałało i zaoszczędziło trochę nerwów :D
  • Odpowiedz
Po prostu jestem za dobry i za miękki, no i to niestety jest fakt ¯\(ツ)/¯ Od zawsze nie chcę nikomu sprawiać przykrości, albo zrobić krzywdy.


@pokustnik: szczerze, ty nie jestes ze dobry i za miekki, ale po prostu niesprawiedliwy. Wzgledem pracownikow ktorzy sa w porzadku, a dostaja tyle samo co ona, wzgledem klientow ktorzy musza sie uzerac z taka karyna. No i nie jestes uczciwy wobec siebie, bo gadales juz
  • Odpowiedz
Jakoś ciężko uwierzyć, aby to było powodem zwolnienia.


@pokustnik: nie zwolnienia. Nie przedłużyła jej umowy z okresu próbnego. Moja narzeczona dosyć szybko ogarniała sprawy kasowe, wystawiała korekty itp. Nie spodobało jej się to, że nowe pracownice nie przychodziły po naukę do samej szefowej tylko prosiły "gówniarę" jak to określiła.

oj coś ty kolego zmyslasz chyba. Nikt nie wyrzuca pracownika za to ze jest najlepszy w firmie. Może narzeczona gzdzila się
  • Odpowiedz