Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób które zakładając #revolut wysłały skan z częściowo zasłoniętym numerem PESEL.
Czy Revolut kazał Wam ostatnio ponownie przysłać skan dowodu?

Ja zakładałem właśnie w ten sposób (wyciętym kawałkiem kartki zasłoniłem częściowo PESEL), wtedy nie było to problemem, używam normalnie karty od ponad roku.
Dziś Revolut przysłał info że dokument jest nieważny (wystraszyłem się że przegapiłem ważność dowodu, ale ważny jeszcze rok)
Na czacie okazało się że skan jest "niewyraźny" (po roku używania konta :) ) czyli Revolut rozumie przez to właśnie to że zasłoniłem kilka ostatnich cyfr PESEL.

Są jakieś alternatywy, w których nie będę musiał wysyłać całego dowodu firmie która chyba nie jest bankiem?

#fintech #banki #bank #bankowosc #prywatnosc
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@lukecz tez dostalem maila ze dok nie wazny co mnie mocno zdziwilo, myslalem ze moze fakeowy mail ale widze ze tez to macie wiec trzeba ten skan im wyslac
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A ja ich chyba oleje, nie są nawet bankiem (co zresztą napisali mi na czacie), egzotycznych płatności już nie robię, jest kilka alternatyw. Zostaje na razie przy kantorze Alior. Przyjrzę się Curve.
  • Odpowiedz
@uniQuee: @Rayden07: czyli nie trzeba wysyłać dowodu? Ja też zwlekam, bo już im się raz prawem jazdy okazywałem i powinno im to wystarczyć a już dostałem na ten temat drugiego maila po uprzednim codziennym powiadamianiu przez aplikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brtk122: Szczerze, to nie wiem. Ja robiłam dawno temu swoje konto jeszcze na prawko. Potem mi kazali uaktualniać innym dokumentem, czego nie zrobiłam. Później zapomnieli o tym, ale po jakimś czasie znowu sobie przypomnieli i zrobiłam to, ale paszportem
  • Odpowiedz
@brtk122: @uniQuee: Mi to powiadomienie przychodzi od kilku miesięcy i nadal nie weryfikowałem dowodem tylko olałem sprawę. Mam nadzieję, że po tej migracji na Litwę, powiadomienie zniknie i żadnych dodatkowych dokumentów nie trzeba będzie wysyłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rayden07: gdzieś niżej na tagu piszą, że właśnie powiadomienia są dlatego, że litwa nie akceptuje prawa jazdy. No nic, najwyżej zamknę tam konto bo nie będę im wysyłał wszystkich dokumentów świata, żeby mieć trochę taniej na wakacjach
  • Odpowiedz