Wpis z mikrobloga

#android #pytanie #kiciochpyta #programowanie #smartfon #telefony #technologia #xiaomi

Cześć Mirko
Mam pytanie - mam Xiaomi Mi A2 lite. Kupiłem go 14 miesięcy temu, bardzo go szanowałem i dbałem bo mam we krwi dbałość o przedmioty.

No i niestety ale straszliwie zaczął się zacinać w połowie marca. Czasami muszę nawet 5 razy po kolei robić resety żeby załapał. Reset do ustawień fabrycznych robiłem już dwa razy ale jeszcze tego samego dnia problem wracał.

Czy macie jakieś konkretne rady lub tok postępowania w takich przypadkach?
  • 13
Xiaomi Mi A2 lite


@Milioner_z_Choroszczy:
Mam nieodparte wrażenie, że nie masz tam czystego miuiglobala. Gdzie kupiłeś ten sprzęt?

edit: ja osobiście bym wyrzucił obecne firmware i postawił jakieś od custom, ale nie wiem czy Ciebie będzie kręciło takie bawienie się w zmianę oprogramowania.
Mi A2 lite


@vvertoi:
Pierwsze co zrobiłem to spojrzałem na stronę xiaomi jaki tam jest najbardziej akutalny soft i wyskoczyło miui10, ale faktycznie gui które jest na screenie od OPa mi nie pasowało.

Nadal nie zmienia faktu, że wrzuciłbym tam świeży soft po fullwipe i zobaczył co się stanie.
@sssabae: https://www.tabletowo.pl/android-10-aktualizacja-xiaomi-mi-a2-lite/ #xiaomilepsze xD

Właściciele Xiaomi Mi A2 Lite jak najbardziej mogli się ucieszyć, gdy ich smartfony zaczęły wyświetlać powiadomienie o pojawieniu się aktualizacji do Androida 10. Duża część z pewnością postanowiła od razu ją pobrać (Xiaomi zaleca użycie do tego WiFi) i zainstalować, jednak dość szybko tego pożałowała. Okazuje się bowiem, że po zakończeniu procesu urządzenie albo wpada w pętle boot loopów, albo nie chce w ogóle się włączyć i