Wpis z mikrobloga

@MiedzygalaktycznyMors: jeżeli wierzysz, że zmarło tylko kilku i zachorowań mamy rzeczywiście 8k~ to gratuluję. U nas nawet 1/10 zgonów nie jest #!$%@? zliczana. Ludzie, którzy dostali profilaktyczne chorobowe i przechodzili chorobę łagodnie w domu etc.. przyjaciel rodziny jest ordynatorem oddziału wewnętrznego (internistycznego) i mówi, że w styczniu miał wysyp ostrych zapaleń płuc jakiego dawno nie widział :) tak samo moja matka ledwo dychała i 3 tygodnie chora w #!$%@?, leczył
  • Odpowiedz
@opkahopka: To też jak powiedział Stalin, że śmierć jednego człowieka to tragedia, a milionów tylko statystyka. Teraz może się to zmienić, tylko gdy umrze bliskie Tobie osoba, czego Ci nie życze, ale dopiero wtedy dotrze. To tak jak pijany kierowca z Twojej miejscowości zabije 2 osoby to zwyrodnialec, a komuniści pokroju Mao, Pol Pota czy Stalina zabili miliony ludzi to tylko suche liczby i nie umiemy sobie tego wyobrazić i
  • Odpowiedz
@opkahopka: Tez tak mam. Na początku uważnie śledziłem pierwsze przypadki w kolejnych krajach isytuacje w Wuhan, potem to napięcie zanim był pierwszy przypadek w Polsce. Potem jak grom z nieba spadają obostrzenia i krajowa mobilizacja do siedzenia w domu, ludzie na pare dni znowu solidarni xd

A teraz to już #!$%@? w tego wirusa cwela, do izolacji sie przyzwyczaiłem, zamawiam se codziennie jedzenie, gram w gierki, ucze sie programowania i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@opkahopka: jeszcze jak wirus był tylko w Chinach to śledziłem temat ale jak przyszedł do Europy to się przestałem interesować bo mi ograniczyli wolność więc nie będę o tym myślał żeby się nie stresować, proste
  • Odpowiedz
@Kismeth:

oficjalnie. Nieoficjalnie to zadzwoń do pierwszego lepszego zakładu pogrzebowego i podpytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepiej do AS Bytom.

W marcu 2020 zmarło o 213 więcej osób niż w marcu 2019. I o 4
  • Odpowiedz
@Wejszlo:

jak ja uwielbiam ten argument, ze ktoś i tak by umarł przez te choroby. uwaga, każdy kiedyś umrze.

Ja za to uwielbiam argument "zamknijmy wszystko, bo BABCIA".

Ale myślę, że gdyby nie wirus to osoby z cukrzycą czy astmą spokojnie by żyły długie lata, "rakowi" też nie wszyscy muszą umrzeć w pół
  • Odpowiedz
@spunky: moim zdaniem to ciężko stwierdzić, w szczególności w tym całym chaosie informacyjnym. Dzisiaj w Stanach ogłoszono, że jeszcze w tym tygodniu otwierają kina, restauracje, stadiony (z odpowiednimi ograniczeniami). Wiadomym jest natomiast to, że im dłużej ten stan będzie się przedłużał tym większe skutki odczujemy na gospodarce niż ze względu na wirusa.
  • Odpowiedz