Wpis z mikrobloga

Do wszystkich pelikanów a propos #koronawirus :
Co rząd robi? Wprowadza bezmyślne obostrzenia pokroju zakazu wstępu do lasów, czy też zakazu biegania.
Co rząd powinien zrobić? Wprowadzić obostrzenia chroniące osoby 60-65+ lat, a wszystko inne powinno wrócić do normy i tyle.
Skutecznej szczepionki na SARS-CoV-2 i tak najpewniej nigdy nie będzie(tak; trzeba o tym głośno mówić - opracowanie SKUTECZNEJ szczepionki na jakikolwiek koronawirus powodujący infekcję u ludzi graniczy z cudem i jest niemal niemożliwe z pewnych kluczowych względów), a wirus będzie utrzymywał się w społeczeństwie przez wiele lat. Nie ma sensu robić z kraju permanentnej czerwonej strefy, tylko trzeba zacząć żyć normalnie już od teraz.
Umrą ci, którzy umrzeć muszą - brutalne, ale prawdziwe.
#nauka #medycyna #lekarz #szpital #takaprawda
@rysiekryszard
  • 18
@Matpiotr: Jak do kogoś ma wirus dotrzeć, to i tak dotrze. Jak nie w pierwszej fali, to drugiej, trzeciej lub czternastej za kilka lat. Przecież my się tego cholerstwa nie pozbędziemy dzięki siedzeniu 2-3 miesiące w domach.
@kimjajestem999: Zaciekawiłeś mnie z tą szczepionką. Czemu może to być niemożliwe?
O ile faktycznie może to zająć kilkanaście miesięcy, to prędzej czy później powinno się udać.
Nie wiem czy kiekolwiek z historii świata jakiś projekt naukowy miał tak ogromne poparcie, zaangażowanie i praktycznie nieograniczony budżej jak walka z koronawirusem.
@hard1: Na twitterze to już wielokrotnie tłumaczyłem ludziom; ni chce mi się rozpisywać po raz kolejny. Napiszę tylko, że nad szczepionką na SARS pracowano w +- 50 krajach świata(przynajmniej taką liczbę podaje jedno żródło) przez kilkanaście lat. Efekt zerowy. Nad MERS też pracowano i efekt zerowy. Teraz będzie to samo.
@kimjajestem999: Spokojnie, nie każdy czyta Twojego twittera ;)
Tylko pytam z ciekawości. Jak Ci się nie chce produkować to daj link albo przeklej, bo serio mnie ciekawi.

Co do SARS i MERS to racja, efekt nie powala, ale patrz też na budżety i zapotrzebowanie na tę szczepionkę. Tam nie było dużych epidemii, które dotknęły by cały świat, a po ich opanowaniu wygasł strach, który doskonale napędza obecne wydarzenia.
@kimjajestem999: No dobra, racja, ale ciągle bym chciał wiedzieć coś o tym:

opracowanie SKUTECZNEJ szczepionki na jakikolwiek koronawirus powodujący infekcję u ludzi graniczy z cudem i jest niemal niemożliwe z pewnych kluczowych względów
@hard1: "Struktura" niektórych patogenów(w tym koronawirusów) mocno utrudnia opracowanie skutecznej szczepionki. Dodatkowo dochodzi fakt mutowania się wirusów...
Podrzuciłbym link, ale musiałbym go najpierw odszukać.
Wprowadzić obostrzenia chroniące osoby 60-65+ lat, a wszystko inne powinno wrócić do normy i tyle


@kimjajestem999: Uwzględniasz w ogóle takie rzeczy jak:
- np. ja nie chcę mieć do końca życia zakazu kontaktu z rodzicami
- w Polsce mężczyźni w wieku 60 lat jeszcze muszą pracować, nie są na emeryturze
?