Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co trzy (trzy, 3, uno dos tres) wagony kolejowe, z Chin pociąg 40 wagonów jedzie 7-8 dni do Łodzi (terminal przeładunkowy). Zatrudnienie tego molocha płatnego 30k USD / godzinę to nic innego jak szopka i element kampanii wyborczej za co płacimy wszyscy, a społeczny zysk z tej dostawy jest znikomy.

#lotnictwo #bekazpisu #koronawirus
g.....i - Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co tr...

źródło: comment_1586861470PuWZftjKcnzfax1eILY9aj.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fxarts:
samolot był pełen, kubatura samolotu wynosi 1160m^3. Kubatura towaru to 1050m^3
Nie jestem fanem reżimu ale samolot jest ok. Przywieźli prawie 16 kontenerów środków zabezpieczających, pociągiem czy statkiem byłoby na miejscu w czerwcu. Co nie zmienia faktu ze powinnismy to zamówić na początku lutego.
  • Odpowiedz
Nie bierzesz pod uwagę tego że ładunek jest teraz cenniejszy od złota i ktoś może nas z niego po drodze oszwabić (np. pod pretekstem kontroli celnej) gdy będzie transportowany drogą lądową.
  • Odpowiedz
Serio chcialbys to wiezc pociagiem przez kilka totalnie obcych panstw w momencie gdy o taki towar walcza sluzby specjalne calego swiata? Przeciez to by do granicy Chin nawet nie dojechalo xD


@mistejk: wszyscy walczą, a nam się udało. Jestem dumny z mieszkania w tym przepotężnym państwie
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Jestem antyPIS najbardziej jak to tylko możliwe, ale #!$%@? się do tego to już szczyt polactwa. Chłopie ogarnij się czym prędzej i przestań wrzucać takie gówno-informacje w celu kręcenia burzy dla plusów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumpa_bobi:
Przestań szkalować partię i wodza! Rzond sprowadził P-O-T-Ę-Ż-N-Y, NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE SAMOLOT, w którym mieści się nawet 250 ton ładunku, jednak ku chwale partii udało się zrobić prawie 200% normy(okolice poparcia Anrzeja Dudy) i samolot zmieścił 400ton. I to nie jest ich ostatnie słowo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@widmo82: Kolejny idiota jak @gumpa_bobi. Piszecie populistyczne bzdury.

Wg. doniesień AN przywiózł 1050 m3 towaru (na paletach, które nie dostostujesz idealnie do owalnego/kołowego przekoju samolotu) a łączna waga towaru 80 000 kg. Czyli 1 m3 towaru ważył 76 kg. Jest to bardzo lekki towar.

W TEORII ekonomicznej byłoby ogarnąć dwie mniejsze maszyny jak 747/8F, które mają ładowność 850m3, ALE Polska nie
LejTenBeton - @widmo82: Kolejny idiota jak @gumpa_bobi. Piszecie populistyczne bzdury...

źródło: comment_15868900047USfFz8jYTG5Sa0hPRm3kv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: ludzie umierają w szpitalach, służba zdrowia jest narażona na zakażenie przez brak środków ochronnych... a samolot z ich dostawą wykonuje piruety nad warszawą. To udawania że dla władzy ważniejsza jest otoczka związana z pomocą niż pomoc.
Nie mogę doczekać się podobnych filmów z polskich szpitali które tylko potwierdzą moją tezę
Jakość dostaw sprzętu medycznego z Chin
  • Odpowiedz
ALE Polska nie posiada takich maszyn.

Co z dostępnością takich maszyn na rynku? Myślisz, że dostępność takich samolotów z tygodnia na tydzień to jak dostępność octu w PRLu? Myślisz, że stoją na płycie lotniska i czekają, aż ktoś zechciałby je wynająć?


@LejTenBeton: odpal Flightradar i zobacz jak zmalał ruch zarówno pasażerski jak i cargo.
Nie mamy ani Antonowow ani 747, co nie zmienia faktu, ze średnia cena wynajmu takiego samolotu
  • Odpowiedz