Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co trzy (trzy, 3, uno dos tres) wagony kolejowe, z Chin pociąg 40 wagonów jedzie 7-8 dni do Łodzi (terminal przeładunkowy). Zatrudnienie tego molocha płatnego 30k USD / godzinę to nic innego jak szopka i element kampanii wyborczej za co płacimy wszyscy, a społeczny zysk z tej dostawy jest znikomy.

#lotnictwo #bekazpisu #koronawirus
g.....i - Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co tr...

źródło: comment_1586861470PuWZftjKcnzfax1eILY9aj.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie taniej i szybciej byłoby wysłać dwa 787 albo trzy 747?


@sowiq : I jeszcze jedno - jak ktoś już wspomniał, takie transporty już były i LOT swoje 787-9 już wysyłał.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/transport-sprzetu-medycznego-z-chin-do-polski-jak-dziala-most-powietrzny/dm5k449

Polskie Linie Lotnicze LOT po jeden z transportów wysłały Boeinga 787-9 Dreamliner - to samolot pasażerski na co dzień realizujący połączenia na trasach dalekiego zasięgu. Tym razem przewiózł wyłącznie towary w
  • Odpowiedz
ja myślę, że to są rzeczy potrzebne na g---t, a nie za tydzień czy dwa


@RRybak: Koszt wynajęcia Antonowa to 12mln PLN. Załadowano 80ton, 1050m3 ze 1200m3. Pojemność 747-8 to 850m3.Ekonomiczniej byłoby ogarnąc dwie mniejsze maszyny. Jedną mogli skierować do Wrocławia a druga do Warszawy i podzielić logistykę po kraju, żeby szybciej rozdysponować sprzęt. Niestety przeważył wariant propagandy. Ma być naj naj naj! Kosztem portfela obywatela, którego własnie tak
widmo82 - > ja myślę, że to są rzeczy potrzebne na g---t, a nie za tydzień czy dwa

...

źródło: comment_1586878930va8bGIIltWvmbATNybiJ29.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nawet AN-225 który do nas leciał ominął Rosję szerokim łukiem.


@Niles: I to jest clou całej historii pożytecznych idiotów. Piszą o pociągach a jakby Putin przejął transport to by hurr durr, jak tego można było nie przewidzieć. Idź pan w ch... z takimi demagogami. Zawsze k... źle.

W skrócie tak sam dla siebie podsumowując:
- waga towaru to
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: sa gigantyczne problemy z jakimikolwiek wysylkami z Chin czegokolwiek aktualnie, w takich warunkach cena odgrywa drugorzedna role. No ale latwo siedziec na wykopie i krytykowac bo zalatwilbys to lepiej i taniej i szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widmo82: ale ja nigdzie nie napisałem, że tak ma być i to było jedyne rozwiązanie i kasa jest zajebiście wydana. Mi naprawdę nie trzeba liczb przedstawiać. Ja się cieszę że to bydle przyleciało i przywiozło sporo materiałów. Spodobało mi się, ale sam zaznaczyłem, że fajnie jakby następne dostawy były inaczej, może mniejsze i bardziej regularnie.
A samolot fajny i tyle ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: A w jakim kraju maski dostępne są od tak w aptece?

Swoją drogą jakby były to wiesz co by polaczki zrobiły, ano wykupiły i na handel. Wtedy ciekawe czy byś pierdział za wolnym rynkiem czy za brakiem reakcji znienawidzonego przez ciebie rządu. Kolejna kwestia po co ci te jednorazowe maski, za 8zł masz bawełniane dostępne od ręki. FFP2 i FFP3 mają większy sens, ale byś się nie wypłacił kupując
  • Odpowiedz