Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co trzy (trzy, 3, uno dos tres) wagony kolejowe, z Chin pociąg 40 wagonów jedzie 7-8 dni do Łodzi (terminal przeładunkowy). Zatrudnienie tego molocha płatnego 30k USD / godzinę to nic innego jak szopka i element kampanii wyborczej za co płacimy wszyscy, a społeczny zysk z tej dostawy jest znikomy.

#lotnictwo #bekazpisu #koronawirus
g.....i - Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co tr...

źródło: comment_1586861470PuWZftjKcnzfax1eILY9aj.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
Cały pociąg 40 wagonów wyjdzie 212 k USD (tyle co 14 lotów AN-225).


@gumpa_bobi: cooo ? Ile kosztuje lot Antonowem? 212000/14=15000$ czyli 63000zł ? :D I jeszcze ktos plusuje takie brednie :D
  • Odpowiedz
  • 0
@gumpa_bobi nie 14 lotów a 6-7 godzin lotu tego samolotu. 1 godzina kosztuje 30k $. Cała impreza to co najmniej 24h, dolot do Chin, załadunek, lot powrotny z lądowaniem w Kazachstanie i wyładunek. Na moje oko to kosztowało 600-800k $. Czyli tyle co 3-4 transporty kolejowe z Chin.
  • Odpowiedz
  • 0
@gumpa_bobi czas. Sam piszesz, że pociąg jedzie 7-8 dni, samolot leci 10 godzin. To jest różnica, i to duża, szczególnie kiedy w szpitalach wszystkiego brakuje. Jeszcze jedna kwestia. Być może łatwiej i szybciej można dostarczyć towar na lotnisko, niż do terminala kolejowego.
  • Odpowiedz
@LejTenBeton: Generalnie dobrze piszesz, ale tutaj oderwałeś się od rzeczywistości.

Myślisz, że ludzie na odpowiednich stanowikach nie sprawdzili wszystkich dostępnych opcji na tą chwilę?

Mogli nie sprawdzić, zwłaszcza jeśli zostali obsadzeni po linii partyjnej.

Dlaczego nie pracujesz tam
  • Odpowiedz
@void1984: Zgadzam się z Tobą, że wysokie stanowiska/ dyrektorskie/ stanowiska prezesa są obsadzane przez partyjniaków. To jest 200% prawdy. Ale większość rzeczy załatwiają kierownicy średniego szczebla, gdzie tylko dyrektorzy podpisują się pod tym i zbierają laury bądź zrzucają winę na podwładnych w przypadku jakiegoś niepowiedzenia:)
  • Odpowiedz