Wpis z mikrobloga

Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co trzy (trzy, 3, uno dos tres) wagony kolejowe, z Chin pociąg 40 wagonów jedzie 7-8 dni do Łodzi (terminal przeładunkowy). Zatrudnienie tego molocha płatnego 30k USD / godzinę to nic innego jak szopka i element kampanii wyborczej za co płacimy wszyscy, a społeczny zysk z tej dostawy jest znikomy.

#lotnictwo #bekazpisu #koronawirus
g.....i - Ja tylko chciałbym przypomnieć, że ładunek Mriji to mniej więcej tyle co tr...

źródło: comment_1586861470PuWZftjKcnzfax1eILY9aj.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: > 7-8 dni? Nie raz organizowałam transport kolejowy z Chin i jak towar był Polsce w terminie 2,5 tygodnia uważałam za świetny czas. Poza samą jazdą są jeszcze granice i kolejka na rozładunek, na których pociągi muszą stać, jak jest zator, to jest i wszyscy czekają. Zresztą polecam dowiedzieć się ile teraz czeka się na jakikolwiek pociągi w Chinach, bo wszystko jest porezerwowane na kilka tygodni do przodu. Nie będę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@gumpa_bobi: ale z ciebie dzban gościu - może jeszcze odwołaj te zarzutke bo wykopki wyżej nie wzięły pod uwagę że 30k to antonov kosztuje ponoć za godzinę - jeszcze to obronisz xD
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: serio myślisz, że zamówienie pociągu to jest takie hop siup, dzisiaj siadam do komputera, klikam zamów i za dwa tygodnie jest w Polsce?
No tak, bo Polska jest jedynym krajem w Europie który kupuje cokolwiek z Chin a maseczki są jedynym towarem który idzie z Chin XD Wcale takich zamówień nie robi się z miesięcznymi wyprzedzeniami.
Do tego podajesz masę która w przypadku takiego sprzętu jest zerowa a liczy się
  • Odpowiedz
wiesz, podczas każdego lotu pasażerskiego pod pokładem, poza bagażami, latają tony towarów i przesyłek. I jakoś nikt ich nie wnosi "poprzez te małe drzwi".


@sowiq: a ten luk to jaka część samolotu? 1/3 albo jeszcze mniej. I na pewno nie ma takich możliwości załadunku / rozładunku, jak samolot, w którym po prostu dziób się podnosi i możesz wjeżdżać paleciakami.
  • Odpowiedz
Nie taniej i szybciej byłoby wysłać dwa 787 albo trzy 747?


@sowiq, @ostoja: ładowność cargo wg wiki: 787-9 - 172.5m³, 787-8- 136.7m³
Ale LOT podaje 787-9 - 140m³ a 787-8 - 115m³, ( https://www.lot.com/pl/pl/dreamliner-787-9 )
Z tego co widzę na stronie LOTu to nie posiadają 747 - ( https://corporate.lot.com/pl/pl/nasza-flota )

W zależności od samolotów pewnie musieliby z 10 samolotów wysłać (biorąc pod uwagę, że teraz przyleciało 1050m³). Czy by się
  • Odpowiedz
W szpitalach nie ma niczego


@RRybak: Tak, tak. Te ~12mln maseczek i kilka mln strojów przerzuconych tylko w tamtym tygodniu to Jarek chowa w piwnicy.

Już od przynajmniej kilkunastu dni nie ma poważnych sygnałów o brakach w materiałach ochronnych.

skoro na płycie lotniska stoją bezczynnie samoloty LOT-u


@sowiq: Od właściwie 3 tygodni co dwa dni latają do Chin samoloty LOTu po sprzęt, tak samo z Sky Taxi z Wrocławia co
  • Odpowiedz