Wpis z mikrobloga

Hej, Rowerowe świry.

Jaki polecacie rower dla ulańca (200 cm wzrostu, 150 kg wagi) który lubił jeździć rowerem, ale rowery juz pod nim nie wytrzymują. Mam taki plan żeby wracać z pracy rowerem (20km od miasta), rano bym jezdzil pociągiem, z powrotem już rowerem. Przy okazji rower do jakiegoś rekreacyjnego jeżdżenia. I przy okazji się trochę dzięki temu zrzuci.
Dzięki za polecenia
#rower #rowery #u--------y
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Im_from_alaska żeby schudnąć trzeba mieć ujemny bilans kaloryczny. Czy osiągniesz to dietą, czy nie to już inna sprawa.

@mirkobiniu
Z tego co czytałem, przy takiej wadze odpada trenażer. Przez usztywnienie tylnej osi rama pracuje na innych płaszczyznach, na które nie jest liczona i może 'jebnąć' :)
  • Odpowiedz
@mirkobiniu:
po drugie: pokaż mi taki :) widywałem maxymlna dopuszczalną wage 150 razem z rowerem chyba:)

po 3: przy 2 metrach na takim rowerze trailowym bedzie to smiesznie wygladalo i obawiam sie ze nie wygodnie.

batavusy i gazelle to same trekingi i ''holenderki'' wiec moze najpierw pomyśl co to ma byc w ogole za rower :)
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: Może coś w stylu Marin Four Corners, czyli turystyczny #gravel. Pancerna stalowa rama, wygodny rower na wyprawy, więc i twój nadprogramowy bagaż powinien spokojnie uciągnąć ;) U mnie sprawdza się bardzo ok (ale "tylko" 100kg na liczniku ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
  • 0
@mirkobiniu a ja bym kupił jakiś stalowy retro MTB że sztywnym widelcem za parę stówek. Pojeździj, zrzuć parę kg,przekonasz się czy jazda na rowerze Ci się podoba i ewentualnie wtedy kupisz coś lepszego.
  • Odpowiedz
  • 0
@klark jazda na rowerze podoba mi się od dziecka, przejeżdżałem tysiące km rocznie po okolicach. Jedynie w ostatnich paru latach trochę przestałem to robić
  • Odpowiedz
Zdecydowanie szedłbym w stal. Albo wspomniany wyżej Marin, albo najpierw jakiś stary stalowy MTB, a jak już waga nie będzie Cię tak mocno ograniczać to co chcesz.
  • Odpowiedz