Wpis z mikrobloga

Jaką potrawę, którą jedliście za granicą lub jest z kuchni zagranicznej wspominacie najlepiej?

Chciałbym zrobić sobie listę potencjalnych dań do przygotowania na Top Gar i do ankiet na #kuchniamg78. Cały czas mam swoją listę ale szukać nowych pomysłów trzeba cały czas więc będę wdzięczny za propozycje od Was!

#kiciochpyta #podroze #podrozujzwykopem #jedzzwykopem #gotujzwykopem

Zdjęcie buffalo wings dla zwrócenia uwagi :)
MG78 - Jaką potrawę, którą jedliście za granicą lub jest z kuchni zagranicznej wspomi...

źródło: comment_1586761715Arx1noTFj0W7VDwC3jDfGO.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
@Krupier: No to koniecznie Slap. Nie mogę teraz przypomnieć sobie nazwy podobno najlepszego miejsca z pljeskavicą, ale mam fotki gdzieś na dysku gdybyś jednak jechał pisz!
  • Odpowiedz
@MG78 Kibiny z knajpy przy zamku w Trokach. Robiliśmy ze znajomymi Litwinami podchody, żeby wyciągnąć od właścicieli przepis, ale to ich rodzinna tajemnica. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MG78 mi na Sycylii mega smakował makaron tagiatelle z krewetkami i pesto pistacjowym. Mimo, że nie przepadam za takim łączeniem smakoow to to było mega. Nie pamiętam "oficjalnej nazwy" tego dania, ale myślę, że znajdziesz bez problemu przepis. W razie co mogę Ci go napisać, bo też sobie w domu robię co jakiś czas :)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś może nie napisał, ale zarówno w Gruzji jak i w Armenii jadł znakomite khinkali z mięsem i kolendrą, nie do podrobienia smak, na prawdę pyszotka( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MG78: bardzo dobre jedzenie jadłam w Polsce, ale w restauracji gruzińskiej, prowadzonej przez Gruzinów. Niestety nazw wszystkich potraw nie pamiętam, ale m.in. był szaszłyk, zupa charczo, czkmeruli :) mhm...
  • Odpowiedz