Wpis z mikrobloga

Jaką potrawę, którą jedliście za granicą lub jest z kuchni zagranicznej wspominacie najlepiej?

Chciałbym zrobić sobie listę potencjalnych dań do przygotowania na Top Gar i do ankiet na #kuchniamg78. Cały czas mam swoją listę ale szukać nowych pomysłów trzeba cały czas więc będę wdzięczny za propozycje od Was!

#kiciochpyta #podroze #podrozujzwykopem #jedzzwykopem #gotujzwykopem

Zdjęcie buffalo wings dla zwrócenia uwagi :)
MG78 - Jaką potrawę, którą jedliście za granicą lub jest z kuchni zagranicznej wspomi...

źródło: comment_1586761715Arx1noTFj0W7VDwC3jDfGO.jpg

Pobierz
  • 130
Zrobiłem sobie też listę, rzeczy które już kilka razy były w głosowaniach, ale jeszcze nie wygrały. Będę to rozszerzał :D

Francesinha (Portugalia)
Poutine (Kanada)
Dinnade (Niemcy)
Kapsalon (Holandia)
Tacos (USA)
Baklava (deser - Turcja)
Szakszuka
Kurtoszkołacz (Węgry)
Kibbeling (xDDDD, Holandia)
Crème brûlée (Francja)
Burek (Bałkany)
Papanasi (Rumunia)
Chili dog (USA)
Zama - zupa (Mołdawia)
Sznycel wiedeński (Austria)
Pizza w stylu sycylijskim (Włochy)
Eggs benny (USA)
Focaccia (Włochy)
Enchiladas (Meksyk)
Pana cotta (Włochy)
W skrócie to miałem okazję jeść ją z rumuńskimi gangsterami, których spotkałem pod mechanikiem, któremu przyjechali odebrać samochód (podobno swój xD) i zupa nie była zbyt dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MG78: w takich okolicznościach też by mi nie smakowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MG78: a btw. mam pytanko odnośnie wspomnianych przeze mnie jiaozi - czy uważasz, że w polskich warunkach (tj z powszechnie dostępnych u nas składników, mąki itp.) da się zrobić jiaozi albo np chinkali które będą odpowiadały oryginałom?
@mannoroth: To była jedna z rzeczy kuchni rumuńskiej, której wtedy nie planowałem próbować. Generalnie Ci gangsterzy byli bardzo mili, zaprosili mnie na obiad i powiedzieli, że będę mógł spróbować ich dania narodowego, które jest pyszne xD

W miejscu do którego pojechaliśmy były bardzo duże porcje xD No i przyszła ta zupa jemy wszyscy powoli no i nagle jeden z podwładnych pyta mnie czy smakuje. Ja na to, że jest chyba całkiem
@mannoroth: Niestety nie byłem jeszcze nigdy w Chinach, ale myślę że jest to do zrobienia. Z tego co wiem jiaozi jest sporo różnych odmian więc może nie wszystkie, ale większość powinno się dać spokojnie odwzorować u nas. Będę jeszcze badał temat jak coś.

Dzięki za podsunięcie pomysłów!
Pad Thai, Tom Yum, naleśniki na słodko z bananem, zupy krewetkowe( Tajlandia)
Sos Mojo rojo- Hiszpania, W. Kanaryjskie
Dodatek cebula panierowana w firmie różyczki (USA)
Samosa- Indyjskie pierogi
Włochy hmmm... pizza z anchois, zupa z soczewicy (Włochy)
Ozór wołowy po normandzku (Francja)
Ślimaki morskie, hot-pot, Szarpana wołowina (Chiny)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: wiem że tiramisu jest, po świętach zabieram się w końcu za jego zrobienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z listy, którą podałeś, najchętniej bym zobaczył sznycel wiedeński