Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim koneserom (i nie tylko)!

Naszła mnie wielka ochota na powrót do Gothica i pomyślałem, że aby jeszcze bardziej topić się i taplać w tym klimacie organizuję mini-challange na wykopie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zasady:

- 1 życie: gra się kończy w momencie śmierci bohatera;
- Zakaz save&load: wczytanie w momencie włączenia, zapis w momencie wyłączenia gry + okazjonalne sejwy na wypadek wywalenia gry, każdy rezultat rozgrywki, każda decyzja zostaje ze mną do końca gry, nawet jeżeli coś niemiłosiernie spapram;
- Zakaz spożywania surowego mięsa
- Zakaz wykorzystywania gliczów i kodów: np. pokonywanie bram z wyciągniętą bronią, bieganie po zwoje na początku gry i nawalanie golemów Xardasa itd.
- Postowanie każdego dnia (w rozumieniu gry) na wykopie: będę opowiadał co robiłem, przemyślenia po całym dniu itd.;
- Wyzwanie dotyczy czystego G1: jedyne mody jakich będę używać to pacze typu systempack, playerkit, mody graficzne DX11, Reshade, mesh pacze, paczki tekstur HD w oryginalnej stylistyce, zmodyfkowana tekstura ciała bez szmat na przedramieniu oraz zmodyfikowana tekstura twarzy

Rozważałem jeszcze limity dzienne na mikstury lecznicze/many, coś a'la toksyczność, ale ciężko byłoby się w tym połapać i tego pilnować bez automatycznego licznika, może kiedy indziej oraz nieleczenie się jedzeniem, ale wtedy polowania przestają mieć sens, bo poza expem nic innego nie zdobywam. Niby mięso może iść na handel, ale po kilku godzinach gry nigdy nie ma problemu z kasą w G1.

Wpisy będą postowane pod tagiem #gothicowedzienniki, toteż niezainteresowani moimi wysrywami nie będą nimi nękani na tagu #gothic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lista modów do tego roleplaya:

1. PlayerKit 1.08k
2. PlayerKit 2.8
3. G1Classic SystemPack 1.8
4. 4GB Patch
5. Artemiano Texture Pack (bazuje na teksturach z Gothic Reloaded Mod)
6. 3D Mesh Patch
7. FixedCarnageHeadsModelsDrG
8. DX11 ver. 17.7-dev11-fix2
9. Trawa wyciągnięta z DX11 ClockworkEditionv17-6-4
10. Reshade z tego filmiku

Może dam czasem jakąś fotorelację, albo powtórkę z najciekawszego momentu, jeżeli nakładka GeForce Experience zadziała.

#gry #gothic #gothicowedzienniki
  • 6
@JPNyygaa: dzięki, wcześniej (ok. rok temu) robiłem 2 podejścia do takiego trybu. Pierwszy raz grając podczas bójki ze Świstakiem z kuszy zastrzelił mnie Szakal, który akurat stał na wzniesieniu. Drugi raz zginąłem w 5 rozdziale po zlekceważeniu ognistych jaszczurów. Te doświadczenia powinny zaprocentować tym razem :D
@MarteenVaanThomm: Fajna inicjatywa, będę czytał :)
Proponuję jeszcze dodatkowe utrudnienie w postaci zakazu leczenia się eliksirami i magią przez całą grę ;) Ja tak już kilka razy przechodziłem Gothica i leczyłem się samym jedzeniem, głównie smażonym mięsem (surowego też nigdy nie jem, bo to marnotrawstwo). Jest to spokojnie do zrobienia dla kogoś, kto miał już z Gothikiem do czynienia i zna mechanikę tej gry.
- Zakaz wykorzystywania gliczów i kodów: np. pokonywanie bram z wyciągniętą bronią, bieganie po zwoje na początku gry i nawalanie golemów Xardasa itd.


@MarteenVaanThomm: Właśnie dlatego community Gothica jest #!$%@? jak #!$%@?.

Nie możesz przechodzić gry normalnie. Musisz sobie zrobić #!$%@? tunel, bo ktoś ustalił że to glicz, oszustwo i #!$%@?. Nie uświadczysz tego na żadnym forum o grach Bethesdy, tylko polska społeczność Gothica jest tak #!$%@?.

Pobicie kupca? Oczywiście że