Wpis z mikrobloga

Zapowiada się zajebisty kwiecień. Po cięciach pensji mamy:
Ja: 2500
Różowa 2800
Kontra:
Mieszkanie: 1400
Zakupy w marketach, glownie spożywka: do 600zł
Jedzenie na wynos: do 200zł
Telefony, Internet, netflix: 100zł
wydatki na samochód: 400-600zł
Pies: 30 zł na miesiąc (1:0 pies kontra dziecko)
Lekarze i leki: do 200 zł
I nagle wydatki, zawsze lepiej mieć koło pół tysiąca do wydania

Dobrze że nie planujemy wakacji nawet pod koniec roku xd

#zwiazki #koronawirus #gorzkiezale #budzetdomowy #zalesie
  • 144
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybsonk: not grejt, not teribul. Wydatki na auto pewnie ryczałt, sam zacząłem przy swoim grzebać i się okazuje, że nawet w staroć możesz bardzo szybko wrzucić gruby hajs, choć on i tak jeździ. O ubezpieczeniu nie wspominam.
@Jan_Baszar_2 Nie wiem czy odpisujesz OPowi czy komu, ale w jego przypadku wydaje mi się że auto to nie problem, skoro i tak zostaje im (po uwzględnieniu "nagłych wydatków") 30% pensji. Gdyby każdy tyle oszczędzał to i kwik teraz byłby mniejszy.
@krul_muzynof Licząc po sobie sam dojazd do pracy, 50km w dwie strony daje mi jakieś 15zl za gaziwo, przy 20 (dla uproszczenia) dniach pracy daje mi to 300zl. Ubezpieczenie 1600 rocznie to daje 130zl na miesiąc. Eksploatacja, gdybym nie używał auta jako zabawki, myślę że byłaby w granicach 3k rocznie co daje 250 miesięcznie. Masz 600zl prawie. A to rachunek znacznie uproszczony, bez innych przejazdów niż do pracy, bez utraty wartości samochodu
@rybsonk
To u mnie podobnie... Miesięczne zarobki 6000$
Wynajem domu: 2000$
Zakupy jedzenie: 1500$
Rachunki prąd, internet, telefon: 400$
Benzyna: 300$
Lunche w pracy: 400$
Woda do domu: 100$
Lekarze i leki: jak na razie 0$ ale jest dość drogi
Auto/motor: 300$ rejestracja i ubezpieczenie
Wakacje lokalne wycieczki jednodniowe
Rzucają się o ten samochód a sobie tak na szybko przeliczyłem zakup mojego auta 2 lata temu za 14 tys podzieliłem przez 24 msc i wychodzi 583 zł msc SAMEGO ZAKUPU a jeszcze koszty utrzymania + benzyna
@rachuneksumienia:

Psy, koty, zwierzątka ( mam dwa koty ) to niestety sustytuty różnych braków


Słucham?

A samochód nie jest potrzebny znaczącej większości społeczeństwa ( na oko 90%) . Jest wygodny, szybszy, ale nie jest NIEZBĘDNY.


Pochwal się, jak to wyliczyłeś.

W mieście masz komunikacje


Spróbuj teraz dojechać nią do pracy. Teraz, czyli w sytuacji koronawirusa, kiedy cięte są kursy.

mescudowymi miastami powiatowymi


"Mescudownymi"?

poza mescudowymi miastami powiatowymi tez dziala. Są pociągi.
@rybsonk: czym się żywiciela że wydajecie tylko 600 zł na zakupy? W tym jest chemia itd? Jakoś nie wierzę.. a jeśli to prawda to zazdroszczę, nam to lekką ręką wyjdzie na dwie osoby ok 1500 zł ale to tak na oko. Co tydzień duże zakupy w markecie + warzywniak, czasem coś trzeba dokupić, piekarnia its.