Wpis z mikrobloga

@Osqr Nie wiem czy ma. W karcie medycznej mu nie grzebałem. Wątpię by ktokolwiek z Reddit a też widział jego kartę. To nie jest jakiś zwykły facet a premier co by nie patrzeć wciąż ważnego Państwa na świecie. Napewno jest trochę otyły tyle mogę stwierdzić.
@Caracas: nazwę to tak.

Uszkodzenie powierzchni czynnej płuc uniemożliwia odpowiednią wymianę CO_2 i O_2. Innymi słowy (na chłopski rozum) taka osoba powinna dostawać proporcjonalnie więcej tlenu.

Natomiast sama wentylacja powietrzem co najwyżej może zredukować zużycie energii, a tym samym tlenu, bo mięśnie potrzebne do oddychania zostają odciążone - jednak ten stan zapewne nie utrzymuje się zbyt długo, aby to wystarczyło i zapewne trzeba zaraz podłączać tlen.
@peetee: Bo to mój błąd, a nie chce ludzi również w niego wprowadzać - źle przeczytałem wpis z "The Telegraph" a chodziło tam o to że większa szansa jest na śmierć niż na przeżycie tych, co przez koronę są na intensywnej terapii. Statystyki z ICNARC dotyczą każ∂ej grupy wiekowej, a gdyby brać pod uwagę tylko ludzi 50+ to śmiertelność byłaby znacznie wyższa, szczególnie dla ludzi mających różne schorzenia, a BJ ma
@Didko: do placenia podatkow i rachunkow owszem a nie moge dostac tych #!$%@? 80% za siedzenie w domu bo borys i jego koledzy napisali debilna ustawę, pod ktora podlegaja tylko niektore zaklady pracy a inne maja #!$%@? dalej bez wzgledu na zycie pracownikow, ktorzy nie sa kluczowi dla gospodarki. Wiec posrednio borys zmusza mnie do pracy. Jeszcze masz cos madrego do dodania?
@patrolez Wam się juz tlen z respiratorem miesza. To trochę co innego

@Caracas: już się poprawiam :D

Ktoś na wykopie w jakimś znalezisku liczył, że około 30% przeżywa wizytę na Oddziałach Intensywnej Terapii pod respiratorem i tlenem. 70% nie daje rady.

Dodatkowo respirator ma tryby pracy, które utrzymują płuca w odpowiednim kształcie.
@Didko: o jakie benefity, co Ty #!$%@? za przeproszeniem? Jesli borys postanowil nie zamykac mojego zakladu pracy (bo kupowanie brokatu i skarpetek jest wazniejsze niz zycie 2000 osób) to jedyne co moge dostac to 90f tygodniowo chorobowego. 360f miesiecznie. Samego czynszu mam 430 wiec nie opowiadaj bajek
@Didko: tak, aplikowalem. Nie mam zadnej pewnosci czy dostane, bo mojego zakladu nie zamkneli, wiec na 90%.mi sie nie nalezy. Pomimo powysylania dokumentow trzeba dzwonić na infolinię gdzie czeka sie po x godzin zeby w ogole ktos odebral. A jak juz dostaniesz hajs to gdzies w polowie maja. Przypominam ze jest poczatek kwietnia, rachunki trzeba placic co miesiąc. Wiec na obecny moment pomoc jest ZADNA. Tylko dlatego bo ustawa o zamknieciu