Wpis z mikrobloga

@PanZupa nie mam, nie potrzebuję. To woocommerce, szukam alternatywy dla dhosting.

@pulse
@Koliat

Panowie, na spokojnie, bez armaty na muchę. Szukam tylko alternatywy do dhosting. Chodzi o to, że serwis będzie miał przez większość roku ruch na poziomie kilka UU na dzień. Ale w sezonie grzewczym, może być tego kikaset na godzinę. Nie chcę płacić za dedyka, który przez pół roku nic nie robi. Chodzi o to, aby zwiększał zasoby jak się
;)

to jeszcze raz po kolei. jakikolwiek serwis to aplikacja(a raczej aplikacje) ktora hostuje jakies dane/obsluguje requesty(w uogolnieniu). jak chcesz zeby to sie automatycznie skalowalo to potrzebujesz:
a) metryki na podstawie ktorych skalujesz np. ilosc userow na stronie, liczba requestow per second etc
b) automat ktory na podstawie metryk z punktu a przeskaluje twoja aplikacje poziomo badz pionowo.

do ciebie nalezy decyzja, czy ten automat:
a) napiszesz sam
b) uzyjesz gotowej platformy
@11_01_010_1010_00_10 troszkę mam wrażenie, że pouczasz osobę ze stażem pracy grubo ponad 10 lat, co należy do jej obowiązków ;) W znikomych przypadkach PM w ogóle ma kontakt z biznesem jako takim. Zwyczajowo odbiera od biznesu wymagania, i zwyczajowo również kieruję kilkoma projektami jednocześnie. Mówimy tu o waterfallu oczywiście, bo tam PM występuje. Mylisz rolę PMa z PdMem lub z PO w Agile. Znam PMów prowadzących projekty bez wiedzy w ogóle o
Mówimy tu o waterfallu oczywiście, bo tam PM występuje. Mylisz rolę PMa z PdMem lub z PO w Agile. Znam PMów prowadzących projekty bez wiedzy w ogóle o tym do czego produkt służy, choć dla mnie jest to nieporozumienie.


@Wyrelworelowany: to wszystko to tylko nazwy które w różnych firmach, czy nawet w tej samej firmie ale w innym projekcie mogą oznaczać zupełnie coś innego. Niejeden PM ma dużo większy wpływ na
@11_01_010_1010_00_10 może się zagalopowałem z pisaniem tego tutaj w ten sposób. Trzebaby to szerzej omówić w kontekście tego co napisałem. Kolega seban napisał, żebym się skupił na rozwijaniu biznesu. Odpowiedziałem co odpowiedziałem, ponieważ:

a) rozwój biznesu to nie działka PM
b) nie mam pojęcia o biznesie, który ma klient, ja mu robię końcówkę do ecommerce. I tu jeszcze dodam, że UX, UI, branding, content, do niego ogarnia zewnętrzna firma. Mój "biznes" to
@11_01_010_1010_00_10 może się zagalopowałem z pisaniem tego tutaj w ten sposób. Trzebaby to szerzej omówić w kontekście tego co napisałem. Kolega seban napisał, żebym się skupił na rozwijaniu biznesu. Odpowiedziałem co odpowiedziałem, ponieważ:


a) rozwój biznesu to nie działka PM
b) nie mam pojęcia o biznesie, który ma klient, ja mu robię końcówkę do ecommerce. I tu jeszcze dodam, że UX, UI, branding, content, do niego ogarnia zewnętrzna firma. Mój "biznes" to