Ten projekt to kabaret który nie ma nic wspólnego z tym czego się fani katastru domagali.
Przede wszystkim podatek dla przedsiębiorców inwestujących w mieszkania na wynajem będzie NIŻSZY niż dla osób prywatnych posiadających mieszkania na wynajem.
Brak progresji za kolejne mieszkania. Objęcie podatkiem pierwszego bez wyjątku.
Ogółem Lewica wskoczyła do kieszeni deweloperskiej żeby zatopić projekt katastru w sejmie, a Franciszek Tusk mógł odtrąbić sukces że nie zgodzi się na nowe podatki (dla
@PfefferWerfer: bo tu chodzi pewnie o to aby obrzydzić sam fakt podatku katastralnego. A nie to, że jak ma progresję + kwotę wolną itd. to nagle się okaże, że jednak podatek katastralny będzie dobry dla 99% ludzi w Polsce.
Tylko że pamiętajmy że to pomysł lewicy, odważne jest podejrzewanie ich o jakieś racjonalne pomysły.
to pic na wodę przecież, oni udają debili, ale jak trzeba wejść w dupę jakiemuś lobby są całkiem obrotni, to udawanie głąbów jest dla ich debilnego elektoratu żeby się poczuł lepiej
Ładnie można uwalić każdą inicjatywę. Społeczeństwo chciało katastru od np. 4 mieszkania to żeby obrzydzić pomysł robaków lewactwo chce opodatkować wszystko. W tym kraju nic nigdy dobrego się wydarzy ¯\(ツ)/¯
@Gjbgghbhhjj: podatki od pracy teraz podatki od mieszkania co następne podatek od 8 godzin snu? dziś 0,5 jutro 0,7 a za trzy lata będziesz płacić podatek od podatku dla podatku żeby tylko utrzymywać bandę złodziei i przygłupich darmozjadów
0.02 od pierwszego Ale tylko w pierwszym roku Potem będą powoli podwyższać aż się zesramy. Tak jest zawsze. Ze strefą parkowania - na początku tylko ścisłe centrum SCT - na początku tylko stare auta. Opłata za to i tamto - na początku mała, żeby przeforsować, potem zawsze narasta.
Ponadto na podstawie nowego art. 5b ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, rada gminy będzie mogła uchwałą, zmniejszyć lub zwiększyć podstawę opodatkowania budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych na terenie gminy lub jej części, poprzez ustalenie współczynników korygujących w zakresie od 0,2 do 2 podstawy opodatkowania, w tym ze względu na:
@MakeLifeGreatAgain: kolejny, który pewnie nie lubił matematyki w szkole xD jak 0,02% pomnożysz przez 2, to ile ci wychodzi? 2%? xD już się nie dziwie, że w tym kraju jest taki analfabetyzm i wyniki podczas wyborów jak takie komentarze debilów tu są
@Effossio: a ja myślę że, skrajny lewak powie że super i będzie klaskać uszami bo nie ma mieszkania. Lewica wie że nie przejdzie przez sejm a już nie mówiąc o batyrze, będzie "my chcieliśmy ale nie mamy większości"
Niby dlaczego deweloperzy by mieli popierać kataster od pierwszego mieszkania? Przecież uwali im to biznes.
@masz_fajne_donice: W układzie jak w tej propozycji to nic im nie uwali bo nie ma progresji. Ci co mają kilka/kilkanaście mieszkań doliczą to wynajmującym. Za to wprowadzi możliwość opodatkowania każdego szaraka który w ogóle ma coś na własność i w tym po prostu mieszka
Przecież ja od samego początku mówiłem że ten podatek będzie tak zrobiony, żeby zwykli ludzie byli w dupie a nie milionerzy. Władza nigdy nie ustanowi prawa, które im zaszkodzi.
No ale wykopki wiedziały lepiej i minusowały zawzięcie.
@DEMONzSZAFY: Zobaczysz że jak za kilka lat na wykopie będą narzekać na j----y katastralny to nikt się nie przyzna że go kiedyś chciał. Coś jak z popieraniem Trumpa. Większość wykopków za nim była a teraz już nikt się nie przyzna.
Odnośnie przedmiotu dyskusji, nie wiemy jak ten podatek ma funkcjonować. Czy te 0.02% do 2% będzie dodatkowo, obok obecnego podatku od nieruchomości?
Druga sprawa: masz nieruchomość o wartości powiedzmy 800 tys. zł (mieszkanie ok. 50 m2 w Warszawie). Gmina nakłada stawkę 0.02%. Fajnie, płacisz 160 zł. Po 2 latach gmina podnosi stawkę do 0.8%, bo inwestycje, bo utrzymanie infrastruktury dla mieszkańców itd. Zaczynasz płacić 6.4 tys. zł. Boli,
@tomasz-diog: niekoniecznie bo czasem interes się nie spina, ta sraka z nieruchami przecież w dużej mierze wynika z tego że to jedyna opcja lokaty kapitału która ostatnio gwarantowała nie tylko zabezpieczenie hajsu ale i zysk. Ktoś uczciwie zarobił 1M, po co ma się bawić w lokaty, obligacje i wyjść na zero/minus, ryzykować w akcjach jak nieruch to pewny zysk?
Generalnie ludzie w Polsce mają za dużo swoich mieszkań, za mało wynajmują od funduszy i banków, jest to sól w oku dla Kancelarii Rzeszy na obszar wschodnich terenów okupowanych. Nie może być tak, że untermenschen mają lepiej i niższe koszty przeżycia, niż ludność w samej Rzeszy. Także wkrótce spodziewajcie się nowych obwieszczeń na rynku, od generalnego gubernatora na kraj Wisły i Warty.
@Kanusz_Morwin_Jikke: od początku byłem przeciwny podatkowi katastralnemu bo wiedziałem że tak się to skończy, ale myślałem za powoli, najpierw 3 mieszkanie, drugie a za kilka lat podatek jak w USA 5% wartości nieruchomości rocznie, ale lewica jedzie bez pomady bo po covid, imigrantach i wojnie na Ukrainie wie że Polacy lubią być wyruchani i się nie sprzeciwia, wystarczy że TVN i debile na Polsacie powiedzą że kataster jest dobry
Komentarze (616)
najlepsze
Przede wszystkim podatek dla przedsiębiorców inwestujących w mieszkania na wynajem będzie NIŻSZY niż dla osób prywatnych posiadających mieszkania na wynajem.
Brak progresji za kolejne mieszkania. Objęcie podatkiem pierwszego bez wyjątku.
Ogółem Lewica wskoczyła do kieszeni deweloperskiej żeby zatopić projekt katastru w sejmie, a Franciszek Tusk mógł odtrąbić sukces że nie zgodzi się na nowe podatki (dla
to pic na wodę przecież, oni udają debili, ale jak trzeba wejść w dupę jakiemuś lobby są całkiem obrotni, to udawanie głąbów jest dla ich debilnego elektoratu żeby się poczuł lepiej
@Gjbgghbhhjj: Jak już wprowadza od pierwszego to później już kwestia przelicznika. w 2027: 0,2‰ w 2028 0,5‰ a w 2030 1‰ a w 2035 1% ¯\(ツ)/¯
Ale tylko w pierwszym roku
Potem będą powoli podwyższać aż się zesramy. Tak jest zawsze.
Ze strefą parkowania - na początku tylko ścisłe centrum
SCT - na początku tylko stare auta.
Opłata za to i tamto - na początku mała, żeby przeforsować, potem zawsze narasta.
@Pan_Miszuk: Ale w artykule jest napisane też:
Komentarz usunięty przez moderatora
źródło: foghorn-leghorn
Pobierz@masz_fajne_donice: W układzie jak w tej propozycji to nic im nie uwali bo nie ma progresji. Ci co mają kilka/kilkanaście mieszkań doliczą to wynajmującym. Za to wprowadzi możliwość opodatkowania każdego szaraka który w ogóle ma coś na własność i w tym po prostu mieszka
@fiaslnfilrangve: nie wiem co dostaną od deweloperów, ale jestem przekonany, że od wyborców dostaną kopa w dupę pod próg wyborczy
No ale wykopki wiedziały lepiej i minusowały zawzięcie.
Odnośnie przedmiotu dyskusji, nie wiemy jak ten podatek ma funkcjonować. Czy te 0.02% do 2% będzie dodatkowo, obok obecnego podatku od nieruchomości?
Druga sprawa: masz nieruchomość o wartości powiedzmy 800 tys. zł (mieszkanie ok. 50 m2 w Warszawie). Gmina nakłada stawkę 0.02%. Fajnie, płacisz 160 zł.
Po 2 latach gmina podnosi stawkę do 0.8%, bo inwestycje, bo utrzymanie infrastruktury dla mieszkańców itd. Zaczynasz płacić 6.4 tys. zł. Boli,
ci bogaci co mają naście nieruchomości i tak przerzucą to na wynajmujących
Ktoś uczciwie zarobił 1M, po co ma się bawić w lokaty, obligacje i wyjść na zero/minus, ryzykować w akcjach jak nieruch to pewny zysk?
Komentarz usunięty przez moderatora
źródło: image
Pobierz