Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko155
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2064

Chcieliście podatek katastralny od trzeciego mieszkania?

Chcieliście podatek katastralny od trzeciego mieszkania?

To będziecie mieć od pierwszego!

Login_login
Login_login
Login_login
z
infor.pl
dodany: 24.04.2026, 07:29:31
  • #
    podatki
  • #
    podatekkatastralny
  • #
    nieruchomosci
  • 616
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

0.02% za 1 i 2 mieszkanie, czyli 200 zł rocznie od 1 miliona, zamiast obecnych podatków od nieruchomości
R187
z wykop.pl
  • 148
Deweloperuch proponuje poprawić ustawę samodzielnie (na GitHub)
pra_bart
z facebook.com
  • 62

Komentarze (616)

najlepsze

PfefferWerfer
PfefferWerfer
24.04.2026, 07:38:53 via Wykop
  • 1437
Ten projekt to kabaret który nie ma nic wspólnego z tym czego się fani katastru domagali.

Przede wszystkim podatek dla przedsiębiorców inwestujących w mieszkania na wynajem będzie NIŻSZY niż dla osób prywatnych posiadających mieszkania na wynajem.

Brak progresji za kolejne mieszkania. Objęcie podatkiem pierwszego bez wyjątku.

Ogółem Lewica wskoczyła do kieszeni deweloperskiej żeby zatopić projekt katastru w sejmie, a Franciszek Tusk mógł odtrąbić sukces że nie zgodzi się na nowe podatki (dla
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

acpiorundc
acpiorundc
24.04.2026, 07:40:32 via Wykop
  • 379
@PfefferWerfer: bo tu chodzi pewnie o to aby obrzydzić sam fakt podatku katastralnego. A nie to, że jak ma progresję + kwotę wolną itd. to nagle się okaże, że jednak podatek katastralny będzie dobry dla 99% ludzi w Polsce.
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
24.04.2026, 08:15:08 via Wykop
  • 193
@Login_login:

Tylko że pamiętajmy że to pomysł lewicy, odważne jest podejrzewanie ich o jakieś racjonalne pomysły.

to pic na wodę przecież, oni udają debili, ale jak trzeba wejść w dupę jakiemuś lobby są całkiem obrotni, to udawanie głąbów jest dla ich debilnego elektoratu żeby się poczuł lepiej
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
24.04.2026, 08:19:20 via Android
  • 858
Ładnie można uwalić każdą inicjatywę. Społeczeństwo chciało katastru od np. 4 mieszkania to żeby obrzydzić pomysł robaków lewactwo chce opodatkować wszystko. W tym kraju nic nigdy dobrego się wydarzy ¯\(ツ)/¯
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopiem_albo_zakopiem
wykopiem_albo_zakopiem
wykopiem_albo_zakopiem
24.04.2026, 09:28:55 via Wykop
  • 109
0,02% czyli jakieś 100 zł rocznie za 50m w Warszawie.


@Gjbgghbhhjj: Jak już wprowadza od pierwszego to później już kwestia przelicznika. w 2027: 0,2‰ w 2028 0,5‰ a w 2030 1‰ a w 2035 1% ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Czerwone_Stringi
Czerwone_Stringi
24.04.2026, 09:31:11 via Wykop
  • 146
@Gjbgghbhhjj: podatki od pracy teraz podatki od mieszkania co następne podatek od 8 godzin snu? dziś 0,5 jutro 0,7 a za trzy lata będziesz płacić podatek od podatku dla podatku żeby tylko utrzymywać bandę złodziei i przygłupich darmozjadów
  • Odpowiedz
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
24.04.2026, 09:06:51 via Wykop
  • 385
0.02 od pierwszego
Ale tylko w pierwszym roku
Potem będą powoli podwyższać aż się zesramy. Tak jest zawsze.
Ze strefą parkowania - na początku tylko ścisłe centrum
SCT - na początku tylko stare auta.
Opłata za to i tamto - na początku mała, żeby przeforsować, potem zawsze narasta.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
24.04.2026, 09:32:45 via Wykop
  • 10
0.02 od pierwszego


@Pan_Miszuk: Ale w artykule jest napisane też:

Ponadto na podstawie nowego art. 5b ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, rada gminy będzie mogła uchwałą, zmniejszyć lub zwiększyć podstawę opodatkowania budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych na terenie gminy lub jej części, poprzez ustalenie współczynników korygujących w zakresie od 0,2 do 2 podstawy opodatkowania, w tym ze względu na:

1)
  • Odpowiedz
jutubowy_kot
jutubowy_kot
jutubowy_kot
24.04.2026, 09:46:27 via iOS
  • 18
@MakeLifeGreatAgain: kolejny, który pewnie nie lubił matematyki w szkole xD jak 0,02% pomnożysz przez 2, to ile ci wychodzi? 2%? xD już się nie dziwie, że w tym kraju jest taki analfabetyzm i wyniki podczas wyborów jak takie komentarze debilów tu są
  • Odpowiedz
Effossio
Effossio
Effossio
24.04.2026, 07:39:57 via Wykop
  • 266

Komentarz usunięty przez moderatora

Kraina_Wiecznej_Saszety
Kraina_Wiecznej_Saszety
24.04.2026, 08:08:44 via Wykop
  • 87
@Effossio: jak na razie to mają wbity gwóźdź w muzg ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
PajeetGoran
PajeetGoran
PajeetGoran
24.04.2026, 10:08:43 via Android
  • 13
@Effossio: a ja myślę że, skrajny lewak powie że super i będzie klaskać uszami bo nie ma mieszkania. Lewica wie że nie przejdzie przez sejm a już nie mówiąc o batyrze, będzie "my chcieliśmy ale nie mamy większości"
  • Odpowiedz
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
24.04.2026, 08:30:11 via Wykop
  • 185
Gdybym mogła tą całą zawszoną lewicę tak potraktować
PIAN--A_A--KTYWNA - Gdybym mogła tą całą zawszoną lewicę tak potraktować

źródło: foghorn-leghorn

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
24.04.2026, 09:36:39 via Wykop
  • 12
@PIAN--A_A--KTYWNA: Przecież gdyby to wprowadzili od 4go to oczywiste że by było od 1go albo 2go wcześniej czy później. Tak każdy podatek w PL działa.
  • Odpowiedz
mwmichal
mwmichal
mwmichal
24.04.2026, 11:00:31 via Wykop
  • 4
@PIAN--A_A--KTYWNA: przecież to ma być zamiast aktualnego podatku, weź przeczytaj co komentujesz xD
  • Odpowiedz
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
24.04.2026, 08:26:19 via Wykop
  • 171
Ciekawe ile Lewica dostanie na następne wybory od deweloperów za to g---o co zaproponowali. Ładnie ruchają Polaków którzy na to wszystko z----------ą.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

QBA__
QBA__
24.04.2026, 13:11:07 via Wykop
  • 6
Niby dlaczego deweloperzy by mieli popierać kataster od pierwszego mieszkania? Przecież uwali im to biznes.


@masz_fajne_donice: W układzie jak w tej propozycji to nic im nie uwali bo nie ma progresji. Ci co mają kilka/kilkanaście mieszkań doliczą to wynajmującym. Za to wprowadzi możliwość opodatkowania każdego szaraka który w ogóle ma coś na własność i w tym po prostu mieszka
  • Odpowiedz
baltic-vodka
baltic-vodka
baltic-vodka
24.04.2026, 13:31:36 via Wykop
  • 7
Ciekawe ile Lewica dostanie na następne wybory od deweloperów


@fiaslnfilrangve: nie wiem co dostaną od deweloperów, ale jestem przekonany, że od wyborców dostaną kopa w dupę pod próg wyborczy
  • Odpowiedz
DEMONzSZAFY
DEMONzSZAFY
24.04.2026, 09:24:57 via Wypiek
  • 116
Przecież ja od samego początku mówiłem że ten podatek będzie tak zrobiony, żeby zwykli ludzie byli w dupie a nie milionerzy. Władza nigdy nie ustanowi prawa, które im zaszkodzi.

No ale wykopki wiedziały lepiej i minusowały zawzięcie.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
24.04.2026, 09:41:16 via Wykop
  • 13
@DEMONzSZAFY: Zobaczysz że jak za kilka lat na wykopie będą narzekać na j----y katastralny to nikt się nie przyzna że go kiedyś chciał. Coś jak z popieraniem Trumpa. Większość wykopków za nim była a teraz już nikt się nie przyzna.
  • Odpowiedz
tomp3
tomp3
tomp3
24.04.2026, 10:21:10 via Wykop
  • 17
@Apocalypto9999: Po co ta agresja?

Odnośnie przedmiotu dyskusji, nie wiemy jak ten podatek ma funkcjonować. Czy te 0.02% do 2% będzie dodatkowo, obok obecnego podatku od nieruchomości?

Druga sprawa: masz nieruchomość o wartości powiedzmy 800 tys. zł (mieszkanie ok. 50 m2 w Warszawie). Gmina nakłada stawkę 0.02%. Fajnie, płacisz 160 zł.
Po 2 latach gmina podnosi stawkę do 0.8%, bo inwestycje, bo utrzymanie infrastruktury dla mieszkańców itd. Zaczynasz płacić 6.4 tys. zł. Boli,
  • Odpowiedz
jan-fifalski
jan-fifalski
24.04.2026, 08:18:06 via Wykop
  • 83
czyli jak nie masz nic to będziesz szczęśliwy
ci bogaci co mają naście nieruchomości i tak przerzucą to na wynajmujących
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-diog
tomasz-diog
24.04.2026, 08:43:19 via Wykop
  • 30
@jan-fifalski: kazdy właściciel przeżuci na wynajmujących, kazdy podatek płaci końcowy konsument,
  • Odpowiedz
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
24.04.2026, 10:31:25 via Wykop
  • 7
@tomasz-diog: niekoniecznie bo czasem interes się nie spina, ta sraka z nieruchami przecież w dużej mierze wynika z tego że to jedyna opcja lokaty kapitału która ostatnio gwarantowała nie tylko zabezpieczenie hajsu ale i zysk.
Ktoś uczciwie zarobił 1M, po co ma się bawić w lokaty, obligacje i wyjść na zero/minus, ryzykować w akcjach jak nieruch to pewny zysk?
  • Odpowiedz
Kanusz_Morwin_Jikke
Kanusz_Morwin_Jikke
24.04.2026, 09:27:29 via Wykop
  • 59
Generalnie ludzie w Polsce mają za dużo swoich mieszkań, za mało wynajmują od funduszy i banków, jest to sól w oku dla Kancelarii Rzeszy na obszar wschodnich terenów okupowanych. Nie może być tak, że untermenschen mają lepiej i niższe koszty przeżycia, niż ludność w samej Rzeszy. Także wkrótce spodziewajcie się nowych obwieszczeń na rynku, od generalnego gubernatora na kraj Wisły i Warty.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kannabis
kannabis
kannabis
24.04.2026, 11:59:10 via Wykop
  • 8
@Kanusz_Morwin_Jikke: od początku byłem przeciwny podatkowi katastralnemu bo wiedziałem że tak się to skończy, ale myślałem za powoli, najpierw 3 mieszkanie, drugie a za kilka lat podatek jak w USA 5% wartości nieruchomości rocznie, ale lewica jedzie bez pomady bo po covid, imigrantach i wojnie na Ukrainie wie że Polacy lubią być wyruchani i się nie sprzeciwia, wystarczy że TVN i debile na Polsacie powiedzą że kataster jest dobry
  • Odpowiedz
statystyczny_yt
statystyczny_yt
24.04.2026, 18:11:46 via Wykop
  • 9
@kannabis: podatek katastralny to de fecto zniesienie własności wystarczy 3% rocznie i to tak jakbyś miał wieczny kredyt na mieszkanie
  • Odpowiedz
S.....m
S.....m
konto usunięte 24.04.2026, 09:21:10 via Wykop
  • 40

Komentarz usunięty przez moderatora

Rontree
Rontree
24.04.2026, 23:09:22 via Wykop
  • 21
Rontree

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4351
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3210
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3107
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2030
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pieniadze
  • #pit
  • #polska
  • #gospodarka
  • #finanse
  • #ksiegowosc
  • #prawo
  • #ekonomia
  • #urzadskarbowy
  • #firma
  • #jdg
  • #nieruchomosci
  • #zus
  • #pytanie
  • #dzialalnoscgospodarcza

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking