Wpis z mikrobloga

Morawiecki właśnie w sejmie zaproponował 5 nowych podatków. Kryzys jeszcze się nie kończy a rząd już szuka pieniędzy.

podatek cyfrowy
Podatek od śladu węglowego
Podatek od transakcji finansowych
Podatek od korporacji
Walka z rajami podatkowymi. Wymienił Szwajcarię, Cypr czy Lichtenstein.

Znalezisko https://www.wykop.pl/link/5433289/morawiecki-zapowiedzial-5-nowych-podatkow-cyfrowy-od-transakcji-finansowych/

#ekonomia #podatki #morawiecki #koronawirus #gospodarka #gielda #polityka
zouzosi - Morawiecki właśnie w sejmie zaproponował 5 nowych podatków. Kryzys jeszcze ...

źródło: comment_1586164114kp3QxanC94B7HIAkzyRP6y.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@zouzosi: a przed chwilą w rozmowie na podkascie Imponderabilia dr ekonomii mówił że podstawą jaka uczą jest nie wprowadzanie nowych podatków podczas recesji xD podatki można podnieść po recesji żeby spłacić zaciągnięte długi ale nie kiedy zbliża się pogrom. Oni r-------ą Polską gospodarkę do reszty.
  • Odpowiedz
@zouzosi: Ale nie ma Republiki Bulgarii.Tu w Sofii jest naj-lepiej w Calej UE.ZUS fakultatywny.Podatek dochodowy tylko 10%.Papierologii o 70% mniej jk w Polsce.Takze po kwarantannie przyjezdzajcie tutaj
  • Odpowiedz
@rzydoMasonerya:
Jak działa zarabianie przez cyfrowych, międzynarodowych gigantów:
1. Firma zbiera dane użytkowników w krajach, gdzie oferuje swoje usługi oraz wyświetla im reklamy
2. Firma ma działalność w państwie X, w której sprzedaje dane zebrane poprzez świadczenie usług w innych krajach. Firma zawiera również umowy na wyświetlanie reklam w kraju X
3. Firma płaci podatki jedynie w kraju X
4. Budżety krajów, w których firma świadczy usługi nie dostają ani grosza za zyski de facto uzyskane dzięki działalności w
  • Odpowiedz
@kosma1: Ale ja sam jestem 15-letnim(+7) "ekonomistą" i mogę faktycznie się mylić. Nie uważam tego co napisałem za najobiektywniejszą prawdę. Jeżeli w którymś punkcie się mylę, to chciałbym się dowiedzieć gdzie.
  • Odpowiedz