Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dobryboze: tak właśnie wygląda medytacja, tylko że leżałaś zamiast siedzieć. Wyłączyć telefon, bezruch, cisza i spokojny oddech. Najpierw jest chaos, potem faza kreatywna. Po kilku tygodniach takich sesji uda się wyciszyć mózg po ćwiczeniu koncentracji na oddechu.

Chcesz taką energię w dzień? Odstaw stymulacje i usiądź sobie na godzinkę w ciszy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@kochamajfony: @Wierszu mózg tak działa że lubi stymulację. Jak mu zabierzesz zewnętrzną stymulację to się sam zacznie stymulować i przerabiać rzeczy. Sprawdź sam.

Metoda o której piszę nazywa się "do nothing meditation" do której integruje się techniki koncentracji np na oddechu. Jest to dobry wstęp do tematu i nie zawiera on żadnych elementów buddyzmu czy jakiejkolwiek religii.

https://youtube.com/watch?v=e4yipKfO8nA
  • Odpowiedz
@silentpl: dobra ale np. odcięcie się w jakiś sposób od bodźców z zewnątrz np. zatkanie oczu i uszu czy np. słuchanie odgłosów otoczenia i teraźniejszość? Bo jak mi mózg zaczyna przerabiać problemy gdy próbuje medytować to ani nie jestem bardziej tu i teraz a problemy w głowie prowadzą nieustanne rozszerzenie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@silentpl: próbowałem tej słynnej medytacji to skończyło się drzemką.
@Point6: może to też być efekt problemów z tarczycą, nowotworów, zatorów i masy innych rzeczy. Chociaż też w pierwszej kolejności obstawiałbym depresję w przypadku wykopu.
  • Odpowiedz