Wpis z mikrobloga

Proponuję w czasie "kwarantanny" zacząć uczyć się języka. Jakieś 2-3h na dzień i po 6 miesiącach masz B2 z niemieckiego. Jesteś zawzięty? Możesz wrzucić 6h dziennie. Po ściągnięciu obostrzeń, w tym kraju wracają lata 90. Czekać tylko gdy Niemcy opanują epidemię i spieprzać stąd choćby wpław. Nie zamierzam słuchać przez następne 10 lat, że w Polsce jest ciulowo, biednie, muszą być wysokie podatki, bo 10 lat temu była "potężna" epidemia. Trzeba szukać normalnego kraju do życia.
#koronawirus #emigracja
glogovianin - Proponuję w czasie "kwarantanny" zacząć uczyć się języka. Jakieś 2-3h n...

źródło: comment_15860689127AsfJTWtMxNkhIzO4cwsSj.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@glogovianin: mam taki sam plan, zacząłem z niemieckim jeszcze przed kwarantanną. Planuję za 1,5 roku wyjechać na stałe, także czas na naukę jest, na razie podchodzę do tego na spokojnie, byle każdego dnia poznać trochę więcej języka.

@glogovianin: mam taki sam plan, zacząłem z niemieckim jeszcze przed kwarantanną. Planuję za 1,5 roku wyjechać na stałe, także czas na naukę jest, na razie podchodzę do tego na spokojnie, byle
  • Odpowiedz
@littlepieceofheaven: Jeśli chodzi o mnie uczę się od ponad 2 lat niemieckiego samodzielnie. Nauka polegała na początku utworzeniu własnych fiszek(kategoriami np. dom, praca, szkoła, zwroty) w appce Ankidroid i powtarzaniu ich w autobusie jadąc do pracy. Po jakimś czasie dołączyłem do tego słuchanie radia niemieckiego (w moim przypadku DLF - Deutschlandfunk.de - zero reklam, wiadomości co pół godziny, niekiedy ciekawe reportaże). Słucham w pracy w domu, w samochodzie - polecam
  • Odpowiedz
nauka języka do przyzwoitego poziomu trochę zajmuje, ale to jak uczymy się w szkole ma się nijak do faktycznego opanowania języka. Odpowiednie podejście i praktyka znacząco przyspiesza ten proces, a to już nastawia bardziej optymistycznie.


@1Bartosz1: nie musisz tego mówić praktykowi. Ja tylko podważam stwierdzenia że można się nauczyć szybko i łatwo :)
  • Odpowiedz
@glogovianin: pochwalę się: w przedszkolu i podstawówce miałem dostęp do niemieckiej tv, dzisiaj jestem na poziomie C2, potwierdzone certyfikatem. Bez żadnej nauki, tylko bajki po niemiecku w dzieciństwie. Szkoda, że w pewnym momencie zakodowali angielski Cartoon Network ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz