Wpis z mikrobloga

Czy rząd miał wiedzę o tym, co może nas czekać, ale odkładał działanie? Być może. Jak podawała Gazeta Wyborcza, wywiad miał ostrzegać rząd przed pandemią znacznie wcześniej - w styczniu.
Zapytaliśmy o analizy, które sporządziła Agencja Wywiadu. My mówimy, że w takich sytuacjach #jawnoscchroni, ale w tym przypadku Agencja Wywiadu chroni się przed jawnością.
Więcej: https://siecobywatelska.pl/agencja-wywiadu-chroni/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus

źródło: comment_1585932075TzCDZ3z1kf3OxrD3G7SPPt.jpg
  • 16
@Watchdog_Polska: Jeśli ja, zwykły szaraczek domyślałem się w styczniu, że wirus do nas dotrze, wiec np. zrobiłem sobie zapas płynu do dezynfekcji i nie muszę go teraz szukać ba Orlenie, to służby dużego europejskiego państwa też musiały o tym wiedzieć.
@Watchdog_Polska pytanie jest źle zadane. Powinno brzmieć tak mniej więcej "Czemu w Polsce nic nie zrobiono skoro wywiad już CONAJMNIEJ w styczniu wiedział o pandemi?". Dlaczego tak? Na początku lutego internet zalewały filmiki z Chin. Z kwarantanny i generalnie tego co tam się dzieje. To skoro my już tutaj w lutym o tym gadamy, to wywiad powinien wiedzieć o tym wcześniej. Jeśli nie wiedział, to możemy się na spokojnie go pozbyć, bo
@Watchdog_Polska: miałem i mam sporo do czynienia z informacją publiczną i kompletnie nie rozumiem domagania się od wywiadu takich rzeczy. Informacja publiczna to nie koncert życzeń, a o COVID wszyscy słyszeli już w styczniu i to powinno nam starczyć by krytykować rząd. Być może w raporcie są nazwiska, zdjęcia, dane, które odsłoniłyby nasze i sojusznicze służby lub informatorów. Ne jest nam do niczego potrzebny dokument sporządzony przez agencję, która z założenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: a, przepraszam, gdzie ja rzekomo udaję bezstronnego? Staram się być obiektywny, ale do bezstronności czy symetryzmu mi cholernie daleko.