Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Pytanie do ludzi z tagów #ciaza #dzieci #rodzice #rodzicielstwo #seks

Jak wygląda u was seks po ciąży? Aktualnie żona jest ponad 7miesięcy po porodzie i niestety nic. Miała cesarskie cięcie więc najpierw rozumiałem, że to przez ból. Ale już trochę czasu upłynęło a ja dalej dostaję odmowę.
Jej wydaje się to nie przeszkadzać nic a nic, moje propozycje pettingu czy seksu oralnego też są odrzucane jeżeli jeszcze nie jest gotowa na pełne zbliżenie.
Twierdzi że dalej odczuwa boleści z powodu cięcia w co osobiście nie wierzę - inne czynności przychodzą jej bez problemu.
Czy u was wraz z pojawieniem się dziecka też seks zniknął? Czy faktycznie po takim czasie żona może odczuwać ból? Mam 30+ a pozostaje jechać na ręcznym jak nastolatek...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli kobieta odczuwa dyskomfort należy zgłosić się do lekarza. Boleści mogą wynikać ze zrostów czy innych niepożądanych skutków ciąży. Należy pamiętać, że możemieć to związek z układem hormonalnym.

Najlepiej porozmawiać z żoną, nie dystansując się, że "ona nie daje Ci seksu", tylko zapytać, co może być przyczyną i wytłumaczyć, że chciałbyś jej pomóc, dla jej zdrowia a nie dla samego seksu.
@AnonimoweMirkoWyznania:
@jmuhha pisze mądrze

Jak ma problem to niech uda się do fizjoterapeutki uroginekologicznej, lepszy to wybór niż zwykły ginekolog
Jak kobieta karmi piersią to ma inne mechanizmy hormonalne uruchomione niż w zwykłym cyklu, więc niekoniecznie libido jest na takim samym poziomie od razu
Ja bym nie naciskała i wykazała się wyrozumiałością (mimo, że 7 mcy dla Ciebie to dużo, ale to ona nosiła 9 mcy w sobie dziecko, które jednak
@AnonimoweMirkoWyznania ło panie
Albo jak wyżej coś jej się źle zrosło, może mobilizacja blizny potrzebna, na pewno wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Jeżeli dalej po takim czasie iodczuwa ból to coś jest niehalo
Szczerze mówiąc my to do końca połogu nawet nie wytrzymaliśmy (też byłam po cc).
Powinniście porozmawiać szczerze, innej opcji nie ma. Znam przypadki gdzie umiera intymność po porodzie, ale to takie pary gdzie się zastanawiałam jak oni w ogóle dziecko