Wpis z mikrobloga

Wykopkowi zatankowani pod sam korek Janusze nieruchomości z miniratką, już wiedzą, że koronawirus i kryzys gospodarczy PODOBNO potrwa jeszcze tylko miesiąc, a potem wszystko "wróci do normyXD"
Mikrowille apartamenty uje muje dzikie węże inwestycyjne cuda 10k/m2 mają PODOBNO mieć wartość już 15k/m2 i PODOBNO generować dochód pasywny w wysokości 15% ROI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast Ja pozdrawiam zebraną tu Januszerie i do zobaczenia na licytacjach komornicznych po waszych udanych i niezapomnianych wakacjach kredytowych XD zamiast FLIP FLIP będzie CHLIP CHLIP 2020

#nieruchomosci #koronawirus #mieszkanie
  • 62
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@Wiktorgg: tak, bo ci ludzie wcale nie stosowali wrednych metod windowania cen i zerowania na potrzebie mieszkania.

Z jednej strony pisze sie, ze ludzie musza gdzies mieszkac, z drugiej zaraz zostane zjechany przez branze za to stwierdzenie.

To branza sama sobie jest winna - masa szkolen od wolnosci finansowej, nieczyste zagrania (wystawianie sztucznych ofert tylko po to, zeby dzwoniacy uslyszal, ze sprzedane celem wywolania paniki), straszenie, ze taniej nie bedzie itd.
@wojteksrz: To się nazywa popyt, nie ich wina ze mieszkań jest za mało. W takim Krakowie ceny są z kosmosu nie przez to ze ci Janusze maja jakaś zmowę tylko przez to ze połowa mieszkań idzie pod airbnb, wiec jeśli masz mieć do kogos pretensje to raczej do rządzących o to, ze nie zakazali airbnb
Co polecasz innego, prostego, nie wymagającego ciągłego śledzenia rynku? Polisolokaty?


@Wiktorgg: nie ma kompletnie bezpiecznych inwestycji, a jeżeli już to polecam obligacje korporacyjne, ale tutaj trzeba wiedzieć co się robi. Dodatkowo mit o ochronie kapitału w przypadku nieruchomości to idiotyzm, co pokazują historyczne wykresy indeksowane o inflacje.
Pobierz
źródło: comment_1585736241fp24ZdYY1HWKBNyM8qBkhr.jpg
@Wiktorgg: W coś na czym się znasz. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, na to że są różne rodzaje biznesu. Jedne są innowacyjne, dają pracę i inne korzyści. A są też np. składowiska śmieci sprowadzanych z innych krajów(które potem dziwnym trafem dostają samozapłonu). Nieruchomości inwestycyjne zaliczam do tej drugiej grupy.
Dla mnie po prostu chore jest to ile podatków i składek trzeba odprowadzić od normalnej pracy w porównaniu do śmiesznych podatkó od
@SzitpostForReal: Nie ma to jak pokazać wykres zaczynający się górka z 2007r iks de.
Odnośnie obligacji korporacyjnych - własnie o tym pisałem, w mieszkaniach nie trzeba wiedzieć co się robi. Kupujesz, wynajmujesz, jest kryzys - przez rok płacisz z własnej kieszeni (czyli jakieś 6-7k) później wracasz do wynajmu, nie obchodzi Cię cena nieruchomości bo i tak nie planujesz tego sprzedać.
Nie ma to jak pokazać wykres zaczynający się górka z 2007r iks de.


@Wiktorgg to kiedy zaczyna się wykres wynika z okresu, od którego NBP śledzi dane, to że był to szczyt górki to nie ma znaczenia, ale pokazuje, że kupując w latach 2007-2008 straciłbyś 20% kapitału do tej pory, pomimo kolejnej bańki na rynku. W międzyczasie jeszcze był dołek ze spadkiem o 35%, więc postawiony do ściany musiałbyś akceptować większą stratę.
@SzitpostForReal: Spoko, tylko ze inwestowanie w momencie szczytowym nigdy nie jest opłacalne wiec czy to będą mieszkania czy cebulki tulipanów, zawsze stracisz.
Ciekawe ile warta byłaby obecnie obligacja korporacyjna zakupiona np w grudniu
@SzitpostForReal kupujac mieszkania wcale nie musisz traktowac tego jak inwestycje. Po prostu ulokowales kapital i nie musisz sie martwic o jakies 20-30 procent w skali kilku, kilkunastu lat. Wazne, ze jestes wlascicielem i nawet na 30 lat mzoesz cos z tym zrobic.
@maciekph:
Z drugiej strony - skoro ktoś jest obrotny i umie tak to zorganizować żeby mu się chata spłacała z airbnb to dlaczego mu bronisz? Kto Tobie broni wziasc kredyt i wynajmować jako apartament w klimatycznym Krakowie?

Nie nie mam mieszkań na wynajem, sam wynajmuje, sam zbieram na własne - ale rozumiem ze inni robią biznes - tak działa wolny rynek - jest okazja to obrotni korzystają
kupujac mieszkania wcale nie musisz traktowac tego jak inwestycje. Po prostu ulokowales kapital i nie musisz sie martwic o jakies 20-30 procent w skali kilku, kilkunastu lat. Wazne, ze jestes wlascicielem i nawet na 30 lat mzoesz cos z tym zrobic.


@defkor: Ulokowanie kapitału = inwestycja
@StefanEm:
Ok tu się zgadzam ze proporcje podatków są złe aczkolwiek trzeba pamiętać ze człowiek zakładający biznes - czy to kawiarni, sklep czy airbnb to człowiek podejmujący ryzyko większe niż etatowiec jakiś profit za to powinien mieć

Co nie zmienia faktu ze na UoP ilość zabieranych pieniędzy to jest jakiś żart ....
@Wiktorgg: jak dobrze poszukasz, to znajdziesz banki, które dają około 2,5% w skali roku brutto. Oczywiście na dzień dzisiejszy, bo stawki raczej spadną w najbliższym czasie,.
@StefanEm biznes jak biznes, apple tez jest szkodliwe bo co roku nowy telefon ktory nic tak naprawde nie wnosi a zasmieca srodowisko?

Gdybys mial mozg to bys raczej skorzystal z zarabiania w obszarach ktore sa malo opodatkowane a nie plakal na wykopie.

I dlatego oni maja hajs a ty nie ¯_(ツ)_/¯
@defkor: Fanem Apple nie jestem, ale nie można im odmówić dużego wpływu na PKB państwa. Landlordzi nie wnoszą nic poza podbijaniem cen nieruchomości. A Tobie polecam prostytucję, jest równie łatwa jak inwestowanie w nieruchomości i opodatkowana 0%. Branże wymagające używania mózgu zostaw mądrzejszym od siebie.
@StefanEm ale to nie ja mam bol dupy, ze ktos w uczciwy sposob zarabia pieniadze. Ogarnij sie.

Zachowujesz sie jak #!$%@? janusz z mercedesa parcha gdy widzi ubera.
@defkor: Ty masz tutaj największy ból dupy, o to że komuś nie podoba się uprzywilowana pozycja landlordów. W interesie wszystkich jest przesunięcie pieniędzy z inwestycji w nieruchomości do innych branż, np mikroenergetyki.
@SzitpostForReal to ze dla ciebie kupno mieszkania to inwestycja to nie znaczy ze tak jest dla kazdego. Ktos w innym watku napisal ze kupil drugie bo po prostu mial wiecej pieniedzy. ty uparcie wyskakujesz ze swoim guwnianym wykresem i mu piszesz ze juz stracil. Kto jest #!$%@? chyba sam widzisz.

W dupie mam twoje eot typie, nie zesraj sie na tym wykopie XD
@defkor: Debilem jesteś Ty, bo każdym kolejnym komentarzem udowadniasz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i odnosisz się do jakichś swoich wyimaginowanych tez, których nigdzie nie przedstawiłem.
@StefanEm: Mieszkanie pod wynajem to biznes porównywalny z fabryką wylewającą trujące odpady bezpośrednio do rzeki. Każdy powinien cieszyć się z upadku takich biznesów.


brawo