Wpis z mikrobloga

Wykopkowi zatankowani pod sam korek Janusze nieruchomości z miniratką, już wiedzą, że koronawirus i kryzys gospodarczy PODOBNO potrwa jeszcze tylko miesiąc, a potem wszystko "wróci do normyXD"
Mikrowille apartamenty uje muje dzikie węże inwestycyjne cuda 10k/m2 mają PODOBNO mieć wartość już 15k/m2 i PODOBNO generować dochód pasywny w wysokości 15% ROI ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast Ja pozdrawiam zebraną tu Januszerie i do zobaczenia na licytacjach komornicznych po waszych udanych i niezapomnianych wakacjach kredytowych XD zamiast FLIP FLIP będzie CHLIP CHLIP 2020

#nieruchomosci #koronawirus #mieszkanie
  • 62
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ymkzz: ale widac, jak branza sie rzucila. Pod jednym z artykulow na tagu stali sie bardzo agresywni i bardzo usilnie probuja zbic argumenty przemawiajace za spadkami
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@Wiktorgg: tak, bo ci ludzie wcale nie stosowali wrednych metod windowania cen i zerowania na potrzebie mieszkania.

Z jednej strony pisze sie, ze ludzie musza gdzies mieszkac, z drugiej zaraz zostane zjechany przez branze za to stwierdzenie.

To branza sama sobie jest winna - masa szkolen od wolnosci finansowej, nieczyste zagrania (wystawianie sztucznych ofert tylko po to, zeby dzwoniacy uslyszal, ze sprzedane celem wywolania paniki), straszenie, ze taniej nie bedzie itd.
  • Odpowiedz
@wojteksrz: To się nazywa popyt, nie ich wina ze mieszkań jest za mało. W takim Krakowie ceny są z kosmosu nie przez to ze ci Janusze maja jakaś zmowę tylko przez to ze połowa mieszkań idzie pod airbnb, wiec jeśli masz mieć do kogos pretensje to raczej do rządzących o to, ze nie zakazali airbnb
  • Odpowiedz
  • 4
@wojteksrz ale ja nie z tych panikarzy. Po prostu zastanawia mnie co te wykopki serio tam beda robic? Kredytu tak latwo nie dostana, pewnie maja odlozone 130 procent wkladu i czekaja xd Tylko, ze jesli oni dali rade odlozyc ten hajs, to dlaczego inni niby nie mieli takiej mozliwosci?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@defkor: ale chodzi o to, ze zmaleje popyt bo skonczy sie popyt inwestycyjny, no chyba ze ktos jest durny i bedzie myslal, ze potrwa to rok i bedzie mozna golic na mieszkaniu 2,5k.

Ci co maja odlozone - to garstka i oni skorzystaja. Tapniecie cen ktore zapoczatkuje koronawirus bedzie wieloletnie, te spadki sa mozliwe (tj o 20%) ale w perspektywie 3-4 lat
  • Odpowiedz
żeby ktoś zyskał, ktoś musi stracić, jeden płacze, drugi się cieszy


@glogovianin: kiedy kurczy sie gospodarka tracą wszyscy, wiec to nie jest tak ze Ci zli landlordzi prywaciarze traca, bo sila nabywcza typowego kowalskiego tez znacząco spadnie i za pare mc moze sie okazać, ze te 7k za metr moze byc wiekszym obciazeniem niz wczesniejsze 9k za metr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wiktorgg: Mieszkanie pod wynajem to biznes porównywalny z fabryką wylewającą trujące odpady bezpośrednio do rzeki. Każdy powinien cieszyć się z upadku takich biznesów.
  • Odpowiedz
@Wiktorgg: W coś na czym się znasz. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, na to że są różne rodzaje biznesu. Jedne są innowacyjne, dają pracę i inne korzyści. A są też np. składowiska śmieci sprowadzanych z innych krajów(które potem dziwnym trafem dostają samozapłonu). Nieruchomości inwestycyjne zaliczam do tej drugiej grupy.
Dla mnie po prostu chore jest to ile podatków i składek trzeba odprowadzić od normalnej pracy w porównaniu do śmiesznych podatkó od
  • Odpowiedz
@SzitpostForReal: Nie ma to jak pokazać wykres zaczynający się górka z 2007r iks de.
Odnośnie obligacji korporacyjnych - własnie o tym pisałem, w mieszkaniach nie trzeba wiedzieć co się robi. Kupujesz, wynajmujesz, jest kryzys - przez rok płacisz z własnej kieszeni (czyli jakieś 6-7k) później wracasz do wynajmu, nie obchodzi Cię cena nieruchomości bo i tak nie planujesz tego sprzedać.
  • Odpowiedz