Wpis z mikrobloga

@svr_: czyli mówisz, że jak w czasach prosperity ten szef wydawał te 50k na pracowników, a zyski rosły i wszystko trafiało do kieszenie prezesa to spoko, ale jak nagle wszystko jeblo to pensje/etat pracowników stał się elastyczny i część poniesionych strat i kosztów trzeba przerzucić na pracowników? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@sowiq: coś Ci powiem, karaluszku z #!$%@?

Pracownik w firmie nie jest czyms, co jest za karę. To jest taka sama inwestycja, jak samochody służbowe, telefony, narzedzia czy inne sprzęty.

Jeśli Twój biznes jest w stanie zatrudnić 10 pracowników, którym płacisz 3k na łapę, i Twoim kosztem jest na samych pracowników 50k miesięcznie, nie licząc kosztów operacyjnych, sprzętu, lokalu, czegokolwiek, i firma w sumie po miesiącu zarobiła 10/15k na czysto zamiast
@LajfIsBjutiful: Przecież większość wypowiadających się na temat "poduszek finansowych" u przedsiębiorców, nigdy w życiu nie miała styczności z planowaniem firmowego budżetu czy jakichkolwiek wydatków firmowych. Ktoś kto ma o tym jakiekolwiek pojęcie nie będzie pisał takich bzdur. A tutaj mamy teoretyków co przychodzą #!$%@?ć swoje 8-16 a po robocie piwko i narzekanie na prywaciarza złodzieja.
Jeśli Twój biznes jest w stanie zatrudnić 10 pracowników, którym płacisz 3k na łapę, i Twoim kosztem jest na samych pracowników 50k miesięcznie, nie licząc kosztów operacyjnych, sprzętu, lokalu, czegokolwiek, i firma w sumie po miesiącu zarobiła 10/15k na czysto zamiast 60/100k, to #!$%@? z Ciebie a nie biznesmen.


@Pulton: no ale często tak jest, marne marże to standard wielu branży.
@Mathas: Jakie to prawdziwe typowy pracownik gowno ogarnia. Bawara na parkingu to jest koszt od 1300 miesięcznie.. czyli jakieś 2,5 pracownika na minimalnej ;) ale oczywiście gdyby nie to auto to większość sovie wyobraża ze ten wredny prywaciarz mógłby 50ludzi przez rok utrzymać xD
@knzyea: no tu się sporo mylisz, bo poza moja jedna robota mam swoje inwestycje, jak i pracy dodatkowej również się nie boje. Za to zwyczajnie cenie to, ze dla kogoś #!$%@? i należą mi się za to pieniądze.

Jak kogoś zatrudniam, również płace mu tyle, zeby z uśmiechem przyszedł na robotę kolejny raz, czasem zrobił coś więcej za te same pieniądze, a raz zrobi psi #!$%@?. Ale mam pracownika, który mnie
Pracownik w firmie nie jest czyms, co jest za karę. To jest taka sama inwestycja, jak samochody służbowe, telefony, narzedzia czy inne sprzęty.


@Pulton: Coś zaczynasz kumać.
Inwestycja, czyli w przypadku braku gotówki/problemów pozbywasz się tego tak samo jak innych aktywów. Nie patrząc na emocje. Nikt się nei zastanawia czy wiertarka będzie miała co jeść albo czy jej będzie dobrze u nowego właściciela. A wiertarka nie generuje comiesięcznego kosztu (chyba że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jak kogoś zatrudniam, również płace mu tyle, zeby z uśmiechem przyszedł na robotę kolejny raz, czasem zrobił coś więcej za te same pieniądze, a raz zrobi psi #!$%@?. Ale mam pracownika, który mnie nie oszuka, na którym mogę polegać.

@Pulton: wstawaj, zesrałeś się.
Nigdy nikogo nie zatrudniałeś. A jeżeli świadczysz jakieś usługi innym to dam sobie głowę uciąć, że robisz to na czarno, bez fakturowania.
@Pulton: Właśnie.. jak #!$%@?. Firma stoi? To Out. Za darmo by chciał xD „siedze w domu kwiiiik, to mam dostać kwiiik”. Sam się zaorałeś. Kto tu jest złodziejem xD A no i skoro masz inwestycje na boku to dasz sobie radę nie? Czy zbierasz na Bawarke i chcesz mieć lepiej niż inni? Czekaj czekaj... o nie! Chcesz być jak twój szef! Spoko widzę zaradny chłopiec jesteś, bez pracy u złodzieja sobie
@piker: nikt bez twojej zgody ci nie obcina przecież, albo to albo wypowiedzenie

@svr_: No ok, skoro zatem jako pracownik ponoszę ryzyko to chcę też udział w zyskach. Prędzej nie dał bym sobie wypłaty, niż pracownikowi. Jako przedsiębiorca mogę w "grubych" miesiącach odłożyć na te chude.

Ja akurat oszczędności mam, współczuję ludziom którzy nie myśleli o jutrze.
Inwestycja, czyli w przypadku braku gotówki/problemów pozbywasz się tego tak samo jak innych aktywów. Nie patrząc na emocje.


@geronimo80: I tu się mylisz. Po to ustawodawca wprowadził umowy o pracę żeby pracownicy mieli zagwarantowany byt bo z natury są na słabszej pozycji. Czemu Wy Januszki tego nie rozumiecie? Jak chcesz mieć pracownika od czasu do czasu to proszę bardzo - nie chcesz pracownika tylko podwykonawcę. Pracownik jest w dużo gorszej sytuacji,