Wpis z mikrobloga

@eksperymentator: Jak chcesz mogę zrobić software na np. Arduino. Do arduino jest nawet wyświetlacz koszt minimalny dostępne raczej też. Muszę jedynie wiedzieć co sterować i jak zadawać parametry. Pierwszy design, nie będzie zgodny z MDR, ale w sumie jakby wykorzystać drugie arduino do monitorowania pierwszego to by nawet przeszło... Robię w medical...
  • 5
@maciej__: nie słyszałeś o SOPE Software Of Unknown Pedigree... Bez tego nie możesz nic zrobić medycznego bez systemu operacyjnego medycznego... tyle że takich prawie nie ma odpada linux, mac os oraz windows.
Nie wiedziałem wcześniej o SOUP i myślałem, że zastosowanie komercyjnego sterownika jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Widzę spory potencjał w dodaniu takiego oprogramowania, ale żeby przejść na następny poziom warto byłoby to połączyć z wynikami pomiarów na szpitalnym sprzęcie mierzącym np. uzyskane ciśnienie i objętość dla zadanych parametrów pracy siłownika, wtedy można by już sterować tym urządzeniem jak prawdziwym respiratorem.

Dzięki za wiadomość i dobrze wiedzieć, że masz doświadczenie w branży medycznej. Na razie