Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 27 lat i wyczułem u siebie pod sutkiem twarda grudkę (pod jednym wydaje się większa niż pod drugim), no i moje sutki tez nie są płaskie, a raczej takie rozlane i widać je przez koszulkę szczególnie jak jest ciepło (Jak jest zimno to wyglądają normalnie). Nie jest to raczej jakieś wielkie gino, bo widziałem zdjęcia na necie i nie wygląda to aż tak źle, ale chciałbym raczej się tego pozbyć i nie pozwolić żeby zrobiło się gorsze. Dodam tylko, że nie używam żadnych środków wspomagających, ale ćwiczę. Z supli to standardowo kreatyna, białko i jakieś witaminy i minerały.

Czym to jest spowodowane w takim wieku? Bo zawsze myślałem, że to raczej dzieje się w trakcie dojrzewania albo przy złym używaniu wspomagaczy. Nie jestem tez jakoś bardzo ulany (raczej w przedziale 18-20% bf). Czy jest możliwe cofnąć to bez zabiegu za kilka tysięcy? (z tym zabiegem tez sie trochę cykam, bo widziałem historie, że lekarze spieprzyli sprawę i suty wyglądają jeszcze gorzej niż przed zabiegiem). Rozumiem, że powinienem się udać do endokrynologa, ale jakie badania powinienem zrobić przed tym? Ktoś ma jakieś rady co jeszcze można zrobić w tym temacie?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #ginekomastia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do endokrynologa. Pewnie zleci progesteron, estrogen i prolaktynę + tarczycę. Powinien też zrobić USG piersi, być może też tarczycy. W każdym razie może to być lipo, może to być gino. Jeżeli to nie jest bardzo widoczne to może samo zniknąć/pomniejszyc się (w przypadku gino).

Miałem coś podobnego ok 2 lata temu w wieku 24 lat (nie brałem nigdy saa, ani innego dopingu). To było w momencie kiedy byłem w
OP: @Kasahara: A poza redukcją coś innego robiłeś żeby to zmniejszyć? Później jak masowałeś to wróciło?
Wiesz może jakie badania powinienem zrobić zanim udam się do endokrynologa?

@Gopholl: Z fotki niewiele by wynikło, bo jak pisałem to nie jest to jakieś wielkie i bardzo widoczne (przynajmniej w porównaniu do innych jakie widziałem)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @Harmonia

Typie, nie rozumiesz, że zamierzam iść do lekarza (jak sie ten wirus uspokoi, bo raczej teraz słaby moment zeby sie krecic po lekarzach), ale chce się poradzić innych, którzy moze sami mieli z tym do czynienia i maja jakas wiedza na co zwrocic uwage i co na przyklad zbadac?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua