Wpis z mikrobloga

Ludzie, którzy kupili mieszkania za gotówkę na wynajem jakoś ten kryzys przełkną, bo zazwyczaj są to inwestorzy, którzy mają inne dochody, a wynajem był dodatkowym zarobkiem.

Kryzys uderzy najbardziej w januszy, którzy pokupili mieszkania w kredycie sądząc, że uda im się go spłacać i zarabiać jednocześnie. Nadmuchali bankę, a teraz muszą ponieść tego konsekwencje.

#nieruchomosci #koronawirus
  • 26
@opk20: no póki co jeszcze nie spadają (przynajmniej formalnie), za wcześnie na to, ale wysyp ofert na portalach wynajmu na 2-3 msc nie wróży niczego dobrego
@kogi:

Nadmuchali bankę, a teraz muszą ponieść tego konsekwencje.


PONIEŚĆ

KONSEKWENCJE

Ale się nagle ta sprawiedliwość społeczna wszystkim marzy.

Nawet jak ceny mieszkań spadną trzykrotnie to i tak większości ludzi co się zajmują narzekaniem na rynek nieruchomości, a nie zarabianiem pieniędzy, nie będzie na nie stać. Czyli pewnie z 90% wykopowych ekspertów i pewnie jakieś 40% Polaków ogólnie (https://www.forbes.pl/gospodarka/ilu-mlodych-polakow-mieszka-z-rodzicami-dane-eurostat-za-2017-rok/8rq9r8c)

INB4: ja zarabiam w japońskich Jenach i jak ceny mieszkań spadną
Pobierz D.....t - @kogi:

 Nadmuchali bankę, a teraz muszą ponieść tego konsekwencje.

PON...
źródło: comment_1585253813fUnTjMIdTrxFLdHfARVtgm.jpg
rozumiem, że jesteś jednym z tych byznesmenow?


@kogi: nie, po prostu mnie już zaczynają #!$%@?ć te fantazje, jak to kryzys ukarze Januszów i mieszkania będą z nieba spadać. Na pewno wielu ludzi straci pieniądze i pewnie też mieszkania, na pewno ci co mają ratę kredytu równą połowie miesięcznego wynagrodzenia się mogą za jakiś czas zdziwić, ale to nie będzie tak, że będą mieszkania w cenie garażu.
@kogi: czemu uważasz że kupno mieszkania na wynajem to januszerka? Przecież to jest łatwa kasa dla kogoś z wolnym kapitalem. Biznes jak każdy inny, tak samo jak komis samochodowy. Nie mam mieszkania na wynajem, żeby się ktoś zaraz do mnie nie przyczepił, ale jak to taka prosta januszerka to zachęcam każdego żeby tak zrobił ;-)
@kogi: dlaczego ktoś kto kupuje mieszkanie na kredyt i planuje za wynajem spłacić ten kredyt i zarobić to Janusz ? A jak ktoś kupuje w leasing koparkę i planuje ja spłacić i na niej zarobić jest już przedsiębiorca ? I tu i tu ludzie podejmują ryzyko żeby się wzbogacić, jak każdy przedsiębiorca
@kogi: RPP podjęło decyzje o obniżeniu stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu. Raty kredytów bardzo spadną, jest z czego obniżać najm. Druga sprawa, że takie kredyty to inwestycja wieloletnia, w długim terminie mieszkania wrócą do wysokich cen, bo brakuje w Polsce ich ok 2,5 mln. Będziesz w dupie jak jesteś, cieszenie się z krzywdy innych nie rozwiąże twojej sytuacji.
Kryzys uderzy najbardziej w januszy, którzy pokupili mieszkania w kredycie


@kogi: aha czyli jeżeli kupiłem mieszkanie na kredyt bo nie dostałem mieszkania od rodziny albo 400k zł w spadku to jestem januszem xD
czemu uważasz że kupno mieszkania na wynajem to januszerka?


@szymkov: Ja tak nie uważam (jakbym miał wolne 500k to sam tak bym zrobił), natomiast za każdym razem jak wchodzę na olx żeby pozastanawiać się nad wyborem życiowego lokum to chodzę pół dnia #!$%@?.

Bańka jest tak napompowana że w Warszawie od 350k to się w ogóle zaczynają względnie nadające się do mieszkania miejsca, natomiast takie w których chciałbym (nawet nie kwestia